Trakai

Bus tvarkoma Trakų pusiasalio piliavietė

Trakų pusiasalio piliavietėje netrukus prasidės teritorijos tvarkymo ir statybos darbai. Juos baigus po trejų metų čia numatoma įkurti muziejų.

Trakų istorijos muziejus komentavo BNS, kad piliavietėje bus kuriamas lankytojui patrauklios ir draugiškos vietos įvaizdis, taip prisidedant prie istorinio miesto architektūrinių sprendimų, unikalios gamtos išsaugojimo. 

„Erdvė turi būti sutvarkyta, įrengta ekspozicija ir kompleksiškai pritaikyta lankymui. Siekiama sukurti geriausius architektūrinius, paveldosaugos, inžinerinius ir kitus būtinus sprendinius“, – nurodoma muziejaus rangovo konkurso dokumentuose. 

 

Muziejus rugsėjį su konkursą laimėjusia bendrove „Ekodora“ pasirašė trejų metų trukmės 1,27 mln. eurų (su PVM) vertės sutartį. 

Pusiasalio piliavietėje planuojama sutvarkyti želdynus, įrengti takus, laiptus bei jų apšvietimą, suolus ir stendus, restauruoti mūro sienas. 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
28 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
fizikos dėsniai
fizikos dėsniai
22 dienas (-ų)

Želdynus tvarkyti? Ką tai reiškia?
Iš visos pilies teritorijos reikia pašalinti visus medžius kaip tai buvo istoriškai, nebent palikti kokį vieną kitą vertingiausią medį piliavietės kieme, kurie auga ne ant statinių pamatų ir kurių šaknys nedaro žalos išlikusiems mūrams.

Tuomet pašalinti medžių nuo kranto, kad pilis matytųsi iš įvairių apžiūros taškų.

Arvydas Norkūnas
Arvydas Norkūnas
26 dienas (-ų)

Džiugu. Reiktų pusiasalio pilį vadinti Kęstučio pilimi ir jos teritorijoje daugiau dėmesio skirti šio valdovo asmenybės įamžinimui.

slavka / bmZlt
slavka / bmZlt
1 mėnesį

Dziugu, kad Trakai vis to taps Pasididziavimu Lietuvos

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button