Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė Vilniaus rajono savivaldybės administracijos skundą Valstybinės kalbos inspekcijai dėl nurodymo, kad viešasis užrašas turi būti tik valstybine kalba, panaikinimo.

Kaip teigiama teismo pranešime, Vilniaus r. savivaldybės administracija apskundė teismui 2021 m. spalio 20 d. Valstybinės kalbos inspekcijos nurodymą, kad Vilniaus r. Uosininkų kaime esantis viešasis užrašas, informuojantis apie Lavoriškių seniūnijos pradžią, būtų tik valstybine kalba.

Anot skundo pareiškėjos, medinė lentelė, gavus Nacionalinės žemės tarnybos pritarimą, įrengta 2018 m. valstybinės žemės sklype lietuvių ir lenkų kalbomis. Administracijos teigimu, ši lentelė su joje esančiais užrašais lietuvių ir lenkų kalbomis nepažeidžia Valstybinės kalbos įstatymo nuostatų, todėl skundžiamas nurodymas yra neteisėtas ir nepagrįstas, nemotyvuotas.

Įvertinęs vietovės užrašo formą, teismas pritarė Valstybinės kalbos inspekcijos išvadai, kad užrašas lenkų kalba yra aiški raštu visuomenei pateikta vieša informacija apie Lavoriškių seniūnijos ribą (pradžią). Taigi darytina išvada, kad lentelė lenkų kalba – aiškiai viešą informaciją (ne lietuvių kalba) teikiantis objektas, todėl šiam užrašui turėtų būti taikomos Valstybinės kalbos įstatymo nuostatos, kad Lietuvoje viešieji užrašai yra valstybine kalba. 

Šis sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

18 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate naująją e. bilieto sistemą viešajame transporte?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.