Vilniaus rajono savivaldybėje trūksta skaidrumo atrenkant tvarkomus kelius ir gatves, skirstant tam lėšas, teigia Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

Tai tarnyba konstatavo antikorupciniu požiūriu įvertinusi savivaldybės teisės aktus, apibrėžiančius lėšų, skirtų vietinės reikšmės keliams tiesti ir prižiūrėti, skirstymą ir naudojimą.

Anot STT, savivaldybės teisės aktuose numatyti kriterijai, pagal kuriuos skirstomos lėšos keliams, gatvėms remontuoti ir tiesti, nėra pakankamai objektyvūs ir tikslūs, nepakankami kriterijai pildant vietinės reikšmės kelių ir gatvių sąrašą, atrenkant objektus, atnaujinamus savivaldybės ir fizinių ar juridinių asmenų lėšomis.

STT atkreipia dėmesį, kad neužtikrinamas ir informacijos, susijusios su kelių priežiūra, viešinimas.

„Savivaldybė neskelbia priimtų motyvuotų sprendimų, protokolų ar kitų susijusių dokumentų, kuriems keliams ir gatvėms, be nurodytų sąraše, taip pat buvo skirta Kelių programos lėšų. Taip pat nėra viešinama išsamių duomenų, susijusių su savivaldybės lėšų keliams ir gatvėms prižiūrėti skirstymu“, – pabrėžia STT.

Savivaldybė nurodo, kad per 2017 metais bendros savivaldybės ir privačių bei juridinių asmenų investicijos į gatvių tiesimą ir atnaujinimą siekė 3,8 mln. eurų, iš jų pagal Kelių programą skirta 2,75 mln. eurų savivaldybės lėšų. Iš viso atnaujinta 4,9 kilometrų gatvių ir kelių, naujai išasfaltuota 25,2 kilometrų žvyrkelių.

Daugiausiai, 188 tūkst. eurų savivaldybė skyrė Nemėžio seniūnijai, atitinkamai 165 tūkst. ir 164 tūkst. eurų – Zujūnų ir Avižienių seniūnijoms. Mažiausiai skirtą Medininkų (57 tūkst, eurų), Dūkštų ir Buivydžių (po 62 tūkst.) Seniūnijoms.

Į STT prašydamas įvertinti situaciją dėl savivaldybės kelių tvarkymo kreipėsi Seimo narys konservatorius Kęstutis Masiulis. Jis pažymi, kad kyla abejonių dėl skaidrumo, nes sprendimai  tvarkyti ar netvarkyti gatves „priimami autoritariškai, be diskusijų“.

„Vertinimo komisijos formalios, sudarytos iš savivaldybės darbuotojų, todėl nestebina atvejai, kai gatvės asfaltuojamos vos dėl kelių namų, kaip atsitiko Nemenčinėje Vilniaus g. 20, o naujakuriai šalia sostinės dešimtmečiais priversti važinėti šunkeliais“, – piktinasi K. Masiulis.

Savo ruožtu STT rekomenduoja patikslinti bei detalizuoti minėtus kriterijus, kad jie taptų „objektyvūs ir pamatuojami“ ir kad į juos būtų privaloma atsižvelgti skirstant lėšas gatvių tiesimui, tvarkymui, įtraukiant kelius į vietinės reikšmės kelių sąrašą.

STT nuomone, savivaldybė turėtų patikslinti ir nuostatas, pagal kurias sudaroma komisija, priimanti sprendimus dėl kelių tvarkymo ar įtraukimo į į vietinės reikšmės kelių sąrašą: turėtų nustatyti komisijos sudarymo tvarką, apibrėžti narių rotaciją, kadencijas, nusišalinimo tvarką, kai kyla viešų ir privačių interesų konfliktas.

Vilniaus rajono savivaldybės atstovai BNS žadėjo pakomentuoti situaciją vėliau ketvirtadienį.

Autorius: Ignas Jačauskas

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist