Rajonas

Rudaminos turgavietė pasikeis neatpažįstamai

Birželio 9 d. Vilniaus rajono savivaldybėje vyko susitikimas, kurio metu pristatytas bei aptartas Rudaminos turgaus rekonstrukcijos plano projektas, įgyvendinamas pagal Šalčininkai+ funkcinės zonos strategijos veiklą Nr. 1.2.1.2. „Turgaus Rudaminoje rekonstrukcija“.

Susitikime dalyvavo atvykę projekto rengėjo UAB „Plėtros partmeriai“ projektuotojai Eglė Masiokaitė ir Darius Franckevičius, Centrinės projektų valdymo agentūros ekspertas Arūnas Gražulis, UAB „Plėtros partneriai“ direktorius Pavel Verbovič, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Liucina Kotlovska, administracijos direktoriaus pavaduotojai Albert Narvoiš ir Rimantas Gerdvilis, UAB „Nemėžio komunalininkas“ direktoriaus pavaduotojas Albertas Lavrinavičius, Investicijų skyriaus vedėja Dorota Korvin-Piotrovska kartu su vedėjo pavaduotoja Ana Matveiko, Ekonomikos bei Architektūros ir teritorijos planavimo skyrių specialistai.

Atsinaujinęs turgus bus patogesnis ir prekybininkams, ir pirkėjams

Atvykusi projektuotoja Eglė Masiokaitė išsamiai pristatė Rudaminos turgaus rekonstrukcijos plano projektą ir kartu su visais susirinkimo dalyviais aptarė prekybos vietų, automobilių stovėjimo aikštelių, pastatų kapitalinio remonto, pėsčiųjų takų ir kitus aktualius klausimus.

 

Projekto metu planuojama prekybininkams sukurti patrauklesnes ir patogesnes darbo sąlygas, įrengiant prekybos lauko stacionarinius paviljonus ir stogines su prekystaliais. Atsinaujinusiame turguje prekybos vietų skaičius iš esmės nesikeis, prekiauti savo produkcija galės apie 250 prekybininkų. 

Iš viso Rudaminos turgavietės teritorija bus paskirstyta į 6 prekybos  zonas. Turgavietėje numatoma zona prekybai maisto produktais, kuriais bus prekiaujama medinėse stoginėse, paviljonuose ir iš prekybai pritaikytų automobilių, taip pat projektuojamos zonos skirtos prekybai rūbais, buitinėmis prekėmis, ūkio padargais ir įrankiais, augalais, smulkiais gyvūnais ir pašarais.

Skatinant neįgaliųjų užimtumą ir įsitraukimą į darbo rinką, projekte numatyta įrengti kelias platesnes prekybos vietas negalią turintiems prekybininkams. Be to, šaligatviai taip pat bus pritaikyti neįgaliųjų vežimėlių judėjimui, o silpnaregiams bus parengtas ir ant turgaus administracijos pastato pakabintas didelis turgaus planas.

 

Dideli pokyčiai laukia ir turgaus teritorijoje esančių pastatų. Projekto įgyvendinimo metu esamame paviljono pastate bus atlikti kapitalinio remonto darbai. Pastate projektuojamos patalpos, kuriose įsikurs turgaus administracija bei veterinarijos kontrolė, taip pat bus įrengtos kontrolinės svarstyklės bei sanitariniai mazgai.

Turgavietė žavės ir savo aplinka

Atsinaujinęs turgus nustebins ir išvystyta viešąja infrastruktūra. Planuojama, kad visų atvykstančiųjų patogumui bus įrengti pėsčiųjų takai, turgavietės teritorija bus išklota betoninių trinkelių danga, o dabartinę turgavietės susidėvėjusią tvorą pakeis nauja 2 m aukščio tvora su rakinamais vartais.

Aikštėje ir jos prieigose numatoma įrengti mažosios architektūros elementus – šviestuvus, suolus, dviračių stovus, šiukšliadėžes, geriamojo vandens kolonėles, vaizdo stebėjimo sistemas ir kt.

 

Susisiekimą su turgavietės teritorija palengvins įrengti ir išasfaltuoti įvažiavimai. Siekiant išspręsti automobilių stovėjimo vietų trūkumo problemą, bus įrengtos lengvųjų automobilių stovėjimo aikštelės klientams ir aikštelės prekybininkams, kuriose jie galės saugiai palikti lengvuosius ir krovininius automobilius, mikroautobusus.  

Kalbėdama apie projekto įgyvendinimą, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Investicijų skyriaus vedėjo pavaduotoja Ana Matveiko neslepia, kad po rekonstrukcijos turgus labai pakeis savo įvaizdį ir taps dar patrauklesne vieta tiek prekiauti, tiek ir apsipirkti.

„Rudaminos turgus sulaukia daug pirkėjų, o ir prekybininkai čia noriai prekiauja. Pokyčiai yra būtini, nes dabartinė turgaus infrastruktūra yra nepatraukli, susidėvėjusi, dangos – sutrūkinėjusios ir nesaugios naudoti. Turgaus sklype gruntas vietomis nelygus, žemesnėse vietose po lietaus kaupiasi vanduo, todėl projekto metu bus sutvarkyti ir vandens nuotekų sistemos. Įgyvendinant reikšmingą projektą, bus išspręsta ir labai opi automobilių stovėjimo vietų problema. Vaizdas pasikeis kardinaliai, turgavietė taps šiuolaikiškesnė ir patogesnė visiems čia atvykstantiems“, – sako A. Matveiko.

 

Rekonstrukcijos darbus planuojama pradėti š. m. gruodį. Įsibėgėjus turgaus rekonstrukcijos darbams, turgus laikinai nedirbs. Projektą įgyvendinti planuojama iki 2021 m. pabaigos. Turgaus Rudaminoje rekonstrukcija kainuos apie 1,5 mln. Eur (Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos – 925 tūkst. Eur, Savivaldybės biudžeto lėšos – 75 tūkst. Eur).

Projektas įgyvendinamas pagal Šalčininkai+ funkcinės zonos strategiją, kurios įgyvendinimui š. m. gegužės 15 d. buvo pasirašyta sutartis tarp Vilniaus rajono savivaldybės merės Marijos Rekst ir Šalčininkų savivaldybės mero Zdzislavo Palevič. Strategijoje yra numatytos bendros Vilniaus ir Šalčininkų rajonų veiklos, bendri projektai ir glaudus bendradarbiavimas.

Viena iš strategijoje numatytų Vilniaus rajono savivaldybės priemonių yra turgaus Rudaminoje rekonstrukcija, kitos priemonės: autobuso neįgaliesiems įsigijimas ir bendra eksploatacija bei kompleksinių socialinių paslaugų šeimoms su specialių poreikių vaikais parengimas ir įgyvendinimas.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
18 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rudaminiete
Rudaminiete
1 metus

O kur kreiptis dėl stovėjimo aikštelių prie daugiabučių? Irgi vaizdas baisus kai ant šaligatvio palieka

Tiesa
Tiesa
1 metus
Atsakinėti į  Rudaminiete

Kur? Pas savo rekst ir svenciausia marija, turetu but ir taip aisku

TAIGI...
TAIGI...
1 metus

hmm..o kodel puslenkynas vilniaus miesto naujienu puslapy?

Polak
Polak
1 metus
Atsakinėti į  TAIGI...

Ne bobų reikalas! Smierdzielu.

Paskutinį kartą redaguota 1 metus (Polak)
Anzelika
Anzelika
1 metus

Pagaliau nors bus gražu rudaminoj

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button