Kaip galima kompleksiškai rekonstruoti beveik visą sporto įstaigų infrastruktūrą – to kolegas iš kitų savivaldybių galės pamokyti elektrėniškiai.

Įsteigus 2000 m. Elektrėnų savivaldybę sporto infrastruktūrai ir pastatų priežiūrai bei išlaikymui kasmet skiriama nemažai lėšų. Tai neturėtų stebinti, nes dar nuo sovietmečio savivaldybė yra paveldėjusi ir Ledo rūmus su giliomis  ledo ritulio tradicijomis, ir 50 metrų ilgio plaukimo baseiną, kurių šalyje tik keletas.

Investicijos į sportą jau dabar atsiperka. Kas dvejus metus Elektrėnų savivaldybė atlieka gyventojų sveikatingumo ir fizinės veiklos apklausą. 2021 m. rezultatai rodo, kad  padaugėjo asmenų, savo fzinį aktyvumą vertinančių gerai ir labai gerai, lyginant su 2019 m. rezultatais. Kasdien sprotuojančių gyventojų padaugėjo 4 proc., kas sudaro 17 proc. apklaustųjų. Kelis kartus per savaitę nurodo sportuojantys beveik 40 proc. respondentų.

Beveik 38 proc. apklaustųjų sąlygas sportuoti Elektrėnų savivaldybėje vertina gerai, 20 proc. – labai gerai. Per dvejus metus teigiami vertinimai padidėjo net 13 procentinių punktų.

Populiariausiomis fizinio aktyvumo veiklomis išlieka bėgimas, mankšta, vaikščiojimas, važinėjimas dviračiu, aerobika, ledo ritulys, buriavimas, čiuožimas ant ledo. Visgi paminėtos ir naujos veiklos, tokios kaip diskgolfas ar lėkščiasvydis.

Štai sutvarkytame Vievio gimnazijos stadione sportuoti galės ir gimnazijos moksleiviai, ir miestelio gyventojai, ir neįgalieji. Kai kurie treniruokliai pritaikyti būtent jiems.

„Elektrėnų savivaldybėje dėmesys sportui ir aktyviam laisvalaikio leidimui yra viena iš prioritetinių veiklos sričių. Savivaldybė tam skiria ženklią dalį savivaldybės biudžeto lėšų“, – sako Elektrėnų savivaldybės administracijos direktorius Gediminas Ratkevičius.

Neseniai Elektrėnuose buvo atlikta šį miestą garsinančių Ledo rūmų rekonstrukcija. Ruošiamasi rekonstruoti ir Elektrėnų baseiną.

Elektrėnų savivaldybės Ūkio plėtros ir investicijų skyriaus vedėjos Giedrės Tomkevičiūtės-Kalinauskienės teigimu, Elektrėnų baseino rekonstrukcijos projektas jau parengtas, vyksta rangovo paieška.

Naudą turi pajusti ir bendruomenė

„Dėmesį mes skiriame ne tik didžiųjų sporto centrų rekonstrukcijai. Tuo pačiu stengiamės tvarkyti ir turimus stadionus. Mūsų tikslas – neturėti aptvertų stadionų, kurie būtų nuomojami norintiems juose sportuoti žmonėms. Norime, kad rekonstruoti stadionai taptų bendruomeninės infrastruktūros dalimi, kad juose aktyviai laisvalaikį galėtų leisti visi norintieji.

Tai liečia ir mokymo įstaigoms priklausančius stadionus. Gimnazijų stadionai dažnai yra netoli daugiabučių namų kvartalų ir gali teikti naudą čia gyvenantiems žmonėms.

Mūsų siekis – kad atnaujinti gimnazijų stadionai neliktų tušti gimnazijoje pasibaigus pamokoms, kad tuomet jais galėtų naudotis tas, kas to nori“, – sako Elektrėnų savivaldybės Ūkio plėtros ir investicijų skyriaus vedėja.

Gimnazijos stadionas tapo traukos centru

Pavyzdžių, kaip rekonstruotas gimnazijos stadionas gali tarnauti ne tik mokymosi įstaigos, bet gyventojų interesams, Elektrėnų savivaldybėje jau yra.

Prieš ketverius metus gavus lėšų iš sporto rėmimo fondo Elektrėnuose buvo rekonstruotas „Versmės“ gimnazijos stadionas.

„Šis stadionas tapo mūsų geruoju pavyzdžiu. Po pamokų šis stadionas tampa dar gyvesniu, nei tada, kai juo naudojasi gimnazistai. Čia žmonės patraukia pabėgioti, ant bėgimo takų tėvai moko vaikus važiuoti dviračiu. Futbolo aikštėje žaidžiamas futbolas. Vyksta treniruotės. Šalia stadiono įrengta krepšinio aikštelė, treniruoklių zona, sūpynės vaikams“, – pasakojo G. Ratkevičius.

„Stadionas lieka gimnazijos nuosavybe, bet tuo pačiu metu teikia naudą ne tik mokiniams, bet ir vietinei bendruomenei“, – sako administracijos direktorius Gediminas Ratkevičius.

Pakvies sportuoti ir neįgaliuosius

To paties Elektrėnų savivaldybė siekė ir nusprendusi atnaujinti Vievio gimnazijos stadioną. Kurdami renovacijos projektą, nusprendėme žengti dar vieną žingsnį – pritaikyti šį stadioną ir neįgalių žmonių reikmėms.

„Neįgaliems žmonėms patekti į stadioną nebus jokių kliūčių. Neabejoju, kad tokia naujovė praturtins jų laisvalaikį“, – sako G. Tomkevičiūtė-Kalinauskienė. – Rengiant stadiono rekonstrukcijos planą buvo pasirinktas ekonominis variantas“.

 „Geriau įrengti mažiau, bet kokybiškesnių bėgimo takų. Be to, didelis sporto kompleksas, nors jame ir būtų daug žmonių, atrodo tuščias, o mažesnis yra patrauklesnis“, – teigė Elektrėnų savivaldybės atstovė.

Vievio gimnazijos stadiono finansavimo sutartis buvo pasirašyta 2020 metų rudenį. Sporto rėmimo fondas stadiono atnaujinimui skyrė 154 tūkstančius eurų, Elektrėnų savivaldybė – 107 tūkstančius eurų.

Per metus laiko trukusius rekonstrukcijos darbus buvo įrengta aikštė, šuolių duobė, trys bėgimo takai, tribūnos, sudarytos sąlygos neįgaliesiems patekti į stadioną.

Stadiono rekonstrukcija jau praktiškai baigta, jau želia jame pasėta žolė, o iškilmingas atnaujinto stadiono atidarymas turėtų įvykti rugsėjo 1 dieną.

Baigiama pagrindinio stadiono rekonstrukcija

Elektrėnuose vyksta ir pagrindinio miesto stadiono atnaujinimo darbai.

„Šį stadioną mes rekonstruojame etapais, stengdamiesi pritraukti ir Europos sąjungos fondų lėšas.

Per pirmąjį rekonstrukcijos etapą buvo sutvarkyta stadiono drenažo ir lietaus kanalizacija. Tai padaryti buvo išties būtina, nes palijus stipresniam lietui stadionas virsdavo vandens telkiniu, kuriame plaukiodavo gulbės.

Per antrąjį etapą buvo įrengti nauji bėgimo takai. Per trečiąjį etapą savivaldybės biudžeto lėšomis mes tvarkome stadiono futbolo aikštę. Su jos ir stadiono tribūnų atnaujinimu šio sporto komplekso rekonstrukcija bus baigta“, – sako  G. Tomkevičiūtė-Kalinauskienė.

Norinčiųjų sportuoti netrūksta

Pagrindinio Elektrėnų stadiono atnaujinimo laukia neseniai įkurtos futbolo akademijos mokiniai.

Nors Elektrėnai garsėja ledo rituliu, buriavimu, rankiniu bei dziudo meistrais, futbolas pastaruoju metu čia tampa vis populiaresniu. Elektrėnų savivaldybės futbolo akademiją lanko 210 vaikų iš Elektrėnų, Vievio ir Semeliškių. Norinčiųjų žaisti futbolą Elektrėnuose šiuo metu yra netgi daugiau nei tų, kurie nori žaisti ledo ritulį.

Dariaus Kasparaičio ledo ritulio mokyklą lanko 124 mokiniai. Šiemet šios mokyklos U15 komanda tapo Lietuvos čempione.

Elektrėnų sporto centrą lanko apie 400 vaikų, kuriuos ugdo net dešimties sporto šakų: irklavimo, dailiojo čiuožimo, dziudo, buriavimo, lengvosios atletikos, plaukimo, rankinio, sportinių šokių, vandensvydžio, greitojo čiuožimo – treneriai.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist