Mažiesiems Vilniaus rajono gyventojams ir jų tėveliams džiugi žinia – vakar simbolinės kapsulės įkasimu iškilmingai paminėta ilgai laukta Didžiosios Riešės lopšelio-darželio statybos darbų pradžia. Planuojama, kad moderni įstaiga, kurioje skambės net 125 vaikų šurmulys ir džiugesys, veiks jau 2024 metais.

Renginyje ir kapsulės įkasimo ceremonijoje susirinkusių svečių tarpe dalyvavo Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai atstovaujanti Lietuvos Respublikos Seimo narė Rita Tamašunienė, Tarybos narys Artūras Želnys, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Liucina Kotlovska bei direktorės pavaduotojas Albert Narvoiš, Švietimo skyriaus vedėja Sofija Segen, Riešės seniūnas Valdemar Rynkevič, Riešės Šv. Vyskupo Stanislovo parapijos klebonas Mons. Edvardas Rydzikas ir lopšelio-darželio statybą vykdančios bendrovės UAB „Aukštinė“ direktorius Andriejus Sidorovas kartu su komanda.

Svečius savo pasirodymu šiltai sutiko šv. Faustinos Kovalskos pradinės mokyklos darželio grupės „Motylki“. Po vaikų pasirodymo Riešės Šv. Vyskupo Stanislovo parapijos klebonas Mons. Edvardas Rydzikas kartu su susirinkusiais sukalbėjo maldą lietuvių ir lenkų kalbomis bei pašventino būsimo lopšelio-darželio pamatus.

Pasak Vilniaus rajono savivaldybės merės Marijos Rekst, virš 2,6 mln. kainuojantis darželis-lopšelis – tai dar viena reikšminga investicija į vaikų švietimą, o švietimas yra ir visada bus prioritetinė Savivaldybės sritis. „Poreikis darželio atsiradimui yra didelis“ – neslėpė merė. „Tikimės, kad statybos darbai nevėluos ir vyks be jokių kliūčių. (…) Ši dovana bendruomenei, nėra tik lopšelis-darželis, kuris palengvins tėvams buitį, atsiradus ikimokyklinio ugdymo institucijai arčiau namų, bet ir vieta, kuri augins Lietuvos ateitį. (…) Šio lopšelio-darželio statyba nėra taškas ir tikimės, kad ir kitų Vilniaus rajono vietovių gyventojus jau greitu metu galėsime džiuginti naujų ikimokyklinio ugdymo įstaigų steigimu“, – sakė merė Marija Rekst.

Kapsulės įkasimo ceremonijoje dalyvavo ir puikia ateities investicija pasidžiaugė Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai atstovaujanti Lietuvos Respublikos Seimo narė Rita Tamašunienė, kuri pažymėjo, kad nors vietų vaikams darželiuose trūksta – savivaldybė dirba visu pajėgumu ir stengiasi išspręsti visas su švietimu kylančias kliūtis ir problemas. Seimo narė pabrėžė, kad per visus nepriklausomybės metus, Vilniaus rajono savivaldybė ir jos administracija yra viena iš labai mažo skaičiaus savivaldybių, kurios statė ir steigė naujas švietimo įstaigas, o ne jas uždarinėjo, kaip tai vyko daugelyje Lietuvos vietovių. „Kai savivaldybė investuoja į vaikus – ji investuoja į savo ateitį“, – užbaigė kalbą R. Tamašunienė.

Oficiali statybos darbų pradžia paskelbta į būsimo naujojo lopšelio-darželio pamatus įmūrijant simbolinę kapsulę. Kapsulę įmūrijo Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai atstovaujanti Lietuvos Respublikos Seimo narė Rita Tamašunienė ir UAB „Aukštinė“ direktorius Andriejus Sidorovas.

Moderniame, žaismingais bei spalvotais langų apvadais papuoštame lopšelyje-darželyje, kuris iškils Didžiosios Riešės kaime, Veneros g. 12, yra numatytos 9-ios grupių patalpos, o lopšelį-darželį galės lankyti 125 vaikai. Įstaigoje yra suplanuotos patogios ir jaukios patapos tiek vaikams, tiek čia dirbančiam personalui.

Aptvertoje bei apšviestoje lopšelio-darželio teritorijoje taip pat bus atviras vidinis kiemelis, kuriame yra planuojama reprezentatyvi bendra erdvė, kuri bus skirta vyksiantiems renginiams ir vaikų pramogoms. Darželį puoš apvalios žaliosios zonos su medžiais ir krūmais, čia atsiras ir suoliukų. Papildomai įstaigos lauko teritorijoje vaikams bus įrengtos 3 žaidimų aikštelės. Tėvų patogumui ir saugiam vaikų atvykimui į lopšelio-darželio teritoriją užtikrinti, bus įrengta automobilių stovėjimo aikštelė.

Planuojant modernų lopšelį darželį, turimas omeny buvo ir žmonių su negalia patogumo ir judėjimo užtikrinimas, būtent todėl būsimoje įstaigoje atsisakyta aukščių pasikeitimų, kaip ir laiptų, kurie trukdytų judėti asmenims su fizine negalia. Jų poreikiams patenkinti ir suteikti galimybę pilnavertiškai dalyvauti bendroje veikloje – numatyta vieta prie stalo kiekvienos grupės patalpoje.

Verta paminėti, kad lopšelio-darželio modernumas slypi ir įstaigos ekonomiškume. Planuojama, kad ant A++ energinio naudingumo klasės pastato stogo bus įrengta saulės elektrinė bei įdiegtos modernios vėdinimo ir vėsinimo sistemos.

Statybos rangos sutartis su bendrove UAB „Aukštinė“ buvo pasirašyta š. m. liepos mėnesį. Pagal sutartį numatyta, kad naujojo darželio statybos darbai truks 34 mėnesius, su galimybe šį terminą pratęsti iki 6 mėn.

Statybos darbų vertė siekia virš 2 mln. 695 tūkst. Eur.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

10 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist