Nemenčinė

Renovuojamam Nemenčinės daugiafunkciniam kultūros centrui skirta daugiau lėšų

Nuo 2018 m. renovuojamam Nemenčinės daugiafunkciniam kultūros centrui bus skirta daugiau lėšų būtiniems darbams atlikti. Siekiant paspartinti šio investicinio projekto įgyvendinimą, Savivaldybės prašymu iš Valstybės investicijų programos bus skirta papildomai 1 mln. eurų.

Šiais metais prasidėjusi koronaviruso pandemija turėjo daug įtakos šalies ekonomikai, todėl siekiant sušvelninti jos pasekmes bei prisidėti prie valstybės ekonomikos atsigavimo, savivaldybės skatinamos paspartinti investicinių projektų įgyvendinimą, kurie bus naudingi ir gyventojams, ir verslo subjektams. Siekdamos paspartinti investicinių projektų įgyvendinimą, šalies savivaldybės prašė Finansų ministerijos skirti papildomai apie 115,5 mln. eurų iš Valstybės investicijų programos (VIP). Vilniaus rajono savivaldybė spartesniam projektų įgyvendinimui papildomai prašė beveik 2 mln. eurų, iš kurių 1 mln. eurų bus skirtas Nemenčinės daugiafunkcinio kultūros centro pastato rekonstrukcijai, kitos papildomos lėšos bus skirtos Glitiškių dvaro atnaujinimui bei Rudaminos meno mokyklos infrastruktūros modernizavimui.

Pasak Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Investicijų skyriaus vedėjo pavaduotojos Anos Matveiko, šių metų birželio mėn. buvo pasirašyta lėšų skyrimo sutartis, pagal kurią Nemenčinės daugiafunkcinio kultūros centro renovacijos darbams jau skirta 400 tūkst. eurų. Iki šių metų pabaigos visiems planuojamiems darbams iš viso bus skirtas 1 mln. eurų.

 

Projekto įgyvendinimo metu numatytas Nemenčinės daugiafunkcinio kultūros centro pastato fasado šiltinimas ir apdaila, vidaus patalpų rekonstravimas, antstato įrengimas, vidaus ir lauko inžinerinių tinklų tvarkymas ir aplinkos sutvarkymas. Iš viso projekto darbų vertė siekia 3,99 mln. eurų. Darbai Nemenčinės daugiafunkciniame kultūros centre buvo pradėti 2018 m. rudenį. Iki 2020 m. sausio 1 d. atliktų darbų vertė siekė 1,42 mln. eurų. Iš VIP šiam projektui buvo skirta 900 tūkst. eurų. Savivaldybės biudžeto lėšos sudarė virš 520 tūkst. eurų. Projektą numatoma pabaigti 2021 metais.

„Investicinių projektų įgyvendinimo spartinimas šiuo ekonominio sunkmečio metu ne tik suaktyvins verslą, leis jiems gauti pajamų, bet ir prisidės prie viešosios infrastruktūros objektų atnaujinimo – gyventojams bus sukurtos tinkamos ir patrauklios sąlygos kultūrinei sklaidai ir dalyvavimui kultūros veiklose. Nemenčinės daugiafunkcinis kultūros centras yra vienas iš pagrindinių kultūros židinių Vilniaus rajone. Iki šiol beveik pusšimtį metų skaičiuojančiame pastate buvo atliekami tik einamieji darbai, todėl renovacijos darbai yra labai reikalingi. Džiaugiamės turėdami galimybę pasinaudoti VIP lėšomis ir šiam objektui atkurti reprezentacinį įvaizdį. Neabejojame, kad po renovacijos darbų kultūros centras taps dar didesniu traukos objektu tiek vietos bendruomenei, tiek atvykstantiems svečiams“, – sakė Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
4 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button