MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Vilniaus rajono savivaldybė
Nuotr.: Vilniaus rajono savivaldybės
Rajonas

Daugėja gyventojų, pasirenkančių gyventi Vilniaus rajone

Pastarąjį dešimtmetį Gyventojų registro tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos duomenis vis labiau džiugina – pastebimas tendencingas Vilniaus rajono savivaldybės gyventojų skaičiaus augimas, o 2018-ais metais pasiektas rekordinis naujakurių skaičius. 2018-ais metais savo gyvenamąją vietą Vilniaus rajone deklaravo net 1 213 nauji gyventojai. 2019 sausio mėnesio duomenimis, Vilniaus rajone gyvena 103 481 gyventojas.

Tarp sparčiausiai augančių seniūnijų išlieka Avižienių seniūnija

Pernai, kaip ir 2017 metais, naujakuriai daugiausiai rinkosi Avižienių seniūniją, kurioje ne tik gyvena daugiausiai žmonių, palyginus su kitomis 22-omis seniūnijomis, bet ir sparčiausiai auga naujakurių skaičius. Šiuo metu Avižienių seniūnijoje gyvena 10 823 gyventojai, palyginus su 2017 metais naujų gyventojų skaičius išaugo iki 1 089 ir tai yra 362 naujakuriais daugiau negu užfiksuota 2017 m. (2017 metais Avižienių seniūniją pasirinko 727 naujakuriai, 2018 m. – 1 089).

Gyventojų skaičiaus didėjimu jau kelis metus iš eilės pasižymi ir Riešės seniūnija. Per 2018 m. į Riešės seniūniją, palyginus su 2017 m., atvyko gyventi beveik 3 kartus daugiau naujakurių (470), tuo metu kai 2017 m. naujakurių buvo tik 176. Trečia seniūnija pagal užtikrintai augantį gyventojų skaičių yra Zujūnų seniūnija, kurioje įsikūrė 283 naujų gyventojų (2017 m. buvo 119 naujų gyventojų).

Palyginus su 2017 m. sparčiai išaugo naujakurių skaičius Mickūnų seniūnijoje – čia savo gyvenamąją vietą deklaravo 105 naujakuriai ir tai yra beveik trigubai daugiau negu 2017 m. (2017 m. naujų gyventojų buvo tik 36).

Gyventojų skaičiaus augimo tendencija 2018 metais pastebima ir Sudervės seniūnijoje – 87 gyventojai, Bezdonių seniūnijoje – 86, Nemėžio seniūnijoje – 59 bei Dūkštų seniūnijoje – 51 gyventojai.

Didžiausios rajono gyvenvietės ir 2018 m. neužleido pozicijų

Vieninteliame rajono mieste – Nemenčinėje gyvena 5 193 gyventojai. Tuo tarpu didžiausias gyventojų skaičius Vilniaus rajono kaimuose yra fiksuojamas: Skaidiškių kaime (Nemėžio sen.) – 4 278 gyventojai, Rudaminos kaime (Rudaminos sen.) –3 843 gyv. bei Pagirių kaime (Pagirių sen.) – 3 432 gyv.

1
PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Arvydas Norkūnas Recent comment authors
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
naujausius seniausius labiausi vertinti
Pranešti apie
Arvydas Norkūnas
Skaitytojas
Arvydas Norkūnas

Kaimas ir miesto skiriasi tuo, kad miestelėnų pajamų pagrindą sudaro pajamos gaunamos ne iš žemės ūkio, atitinkamai skiriasi ir jų gyventojų gyvenimo būdas. Šiuo atžvilgiu skaidiškiečiai, rudaminiečiai, nemėžiškiai ir pagiriečiai jau senai jaučiasi esą miestelėnai, didelė dalis žmonių čia gyvena grynai miesto tipo daugiabučuose pastatuose. Išvada paprasta. Jau senai laikas šioms gyvenvietėms suteikti miesto statusą. Gyventojų skaičius šiuose, vadinkime realistiškai, miesteliuose tik didės. Didėjimas gali vykti ne tik privačių pastatų forma. Čia sukurtas geras švietimo įstaigų tinklas, gerėja paslaugų kokybė, gerai miestelius su sostine riša labai senai susiformavęs visuomeninio transporto tinklas. Visai logiška, jog čia patogu plėtoti ir daugiabučių statybą,… Skaityti daugiau

Panašūs pranešimai

KAM paskelbė karinio miestelio Vilnaius rajone statybos konkursą

BNS

VRK: prieš rinkimus sumažinusi vandens kainą Vilniaus rajono valdžia nepapirko rinkėjų

BNS

Savaitgalį Nemenčinėje vyks Kaziuko mugė

Donatas Andrijauskas

Vilniaus rajono gyvenvietėse bus atnaujinta kelių infrastruktūra (kelių sąrašas)

Donatas Andrijauskas

Čiobiškio dvaro nuotrauka tarp geriausiųjų Europoje

Donatas Andrijauskas

Vilniaus rajono savivaldybė apmokės dalį gyventojų išlaidų už vandenį

BNS

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika