Rajonas

Bukiškio gyventojai priešinasi siekiui bendrabutyje įrengti socialinius būstus

Vilniaus rajono Bukiškio bendruomenė priešinasi rajono savivaldybės siekiui bendrabutyje įrengti socialinius būstus, savivaldybė teigia, kad gyventojų nerimas – nepagrįstas.

Savivaldybės taryba penktadienį sprendė dėl Bukiškio bendrabučio perėmimo iš Turto banko. Čia planuojama įrengti 38 socialinius būstus.

Bendruomenė dėl to rengia protestą prie savivaldybės, piktindamiesi, kad norima įkurti „nepasiturinčiųjų getą“.

 

„Vilniuje yra ne vienas rajonas, pavyzdžiui, Pilaitė, kur, akivaizdu, kad didelė koncentracija tam tikrų socialinių problemų turinčių žmonių, nesprendžia problemų, net atvirkščiai – jas didina bei sukelia socialinę atskirtį. Tai yra pagrindinis integracijos trūkumas. Prašome, kad Vilniaus rajono savivaldybės administracija nedelsiant stabdytų sprendimo priėmimą  ir inicijuotų viešą klausimo svarstymą“, – viešame laiške teigia bendruomenė. 

Savivaldybės administracijos direktorė Liucina Kotlovska BNS teigė, kad sprendimai dėl mokyklai anksčiau priklausiusio bendrabučio suplanuoti seniai, rajone itin trūkstant socialinių būstų, ypač vieno-dviejų kambarių, nes čia vyrauja nuosavi namai. Pasak jos, iš viso socialinio būsto laukia apie 200 šeimų.

„Vakar buvo raštų, Seimo narių susidomėjimo, patys bukiškėnai įvardija, kad bus getas padarytas, kažkokie narkomanai – juk socialinio būsto eilėse laukia tie patys Vilniaus rajono gyventojai, kurie galbūt negali už nuosavas lėšas įsigyti būsto, kažkas negali gauti paskolos. Taip, yra buvusių našlaičių, kurie užaugo globos namuose – taip, kontingentas yra įvairialypis, yra ir daugiavaikių šeimų. Bet tai nėra narkomanai ar dar kas nors“, – tikino ji. 

 

Anot administracijos direktorės, savivaldybė stato ar planuoja įrengti ir daugiau socialinių būstų, pavyzdžiui, statomame name Nemenčinėje, projektuojamame name Mickūnuose. 

„Tai nėra socialinės globos, nakvynės namai. Tai – žmonės“, – pridūrė L. Kotlovska.

Autorius Ignas Jačauskas

 
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
19 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Lolita
Lolita
2 metus

Gal nereikėtų taip kotiruoti žmonių, jog jei neturi pinigų namui, tai ir vietos jiems nėra. Gali būti socialiniai būstai ir normaliems žmonėms. Žodžiu, tokiam mažam kaimui reikėtų skirti mažiau soc. Būstų arba kartu ir soc. Darbuotojus skirti priežiūrai. Tikrai labai nesaugios mintys.

Jin
Jin
2 metus

“Vilniuje yra ne vienas rajonas, pavyzdžiui, Pilaitė, kur, akivaizdu, kad didelė koncentracija tam tikrų socialinių problemų turinčių žmonių, nesprendžia problemų, net atvirkščiai – jas didina bei sukelia socialinę atskirtį.”… Gyvenu Pilaitėje ir kažkaip tų “problemų” nematau????? Ar tos problemos, kuriomis eilinį kartą skundžiamasi, iš viso egzistuoja?

DMITRIJ
DMITRIJ
2 metus
Atsakinėti į  Jin

Kiek Paitėje gyventojų? Bukiškyje apie 1,2tūkst. Ir 38 butus vienoje vietoje, 20metrų atstumu nuo darželio būtų įsteigtas bendrabutis asocialiems amenims. Juos kiekvieną dieną matytų vaikai, kurie lanko tą darželį ir gerai jeigu tik matytu, bet niekas negali nuspėti tu žmoniu elgesį ir t.t.

Jin
Jin
2 metus
Atsakinėti į  DMITRIJ

Iš to, kad žmones, kuriems reikia socialinio būsto, automatiškai laikote “asocialiais” ir/ar pavojingais pasimato Jūsų žemas lygis. O jei manote, kad Bukiškio negalima lyginti su Pilaite – na, tokį palyginimą pateikė patys bukiškiečiai; jei Jūs su tuo nesutinkate, prašom aiškinti su pačiais bukiškiečiais.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button