Rajonas

Bukiškes užplūdo invaziniai šliužai: savivaldybė ir bendruomenė nori kuo greičiau juos naikinti

Trečiadienį Vilniaus rajono savivaldybės administracijos ir Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro atstovai susitiko Bukiškio gyvenvietėje aptarti pastebėtą invazinių šliužų paplitimą Mėtų, Šiaulio ir Liepų gatvėse. Savivaldybė kartu su biologijos specialistais ir bendruomenės atstovais sieks nustatyti jų buveines, jų gausumą bei žada numatyti jų naikinimo priemones.

Dar 2017 m. įsigaliojo įstatymas kovai su invazinėmis rūšimis Lietuvoje. Kovoti su šiais invaziniais gyvūnais yra sudėtinga, kadangi jie labai sparčiai dauginasi ir užima vis daugiau teritorijos. Tačiau kovoti – būtina.

Todėl Savivaldybė, reaguodama į gaunamus gyventojų pranešimus apie pastebimus šliužus Bukiškio gyvenvietėje, pasirašė sutartį su Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centru dėl invazinės rūšies (Luzitaninio ariono) populiacijos gausos reguliavimo veiksmų plano parengimo. 

 

Trečiadieni įvyko pirmasis susitikimas, kuriame kartu su VU Gyvybės mokslų centro Biomokslų instituto biologijos mokslų daktare Grita Skujiene ir jaunesniuoju laborantu Mantu Adomaičiu susitiko Vilniaus rajono savivaldybės atstovai: Vietinio ūkio skyriaus vyr. specialistė Jolanta Volodko, Avižienių seniūnė Regina Pečiulienė ir Viešosios tvarkos skyriaus vyr. specialistė Regina Tauginienė.

Susitikimo metu buvo atliktas teritorijos tyrimas, apžiūrėtos apylinkės bei pabendrauta su vietos gyventojais.

Pasak biologijos mokslų daktarės G. Skujienės, svarbu išsiaiškinti iš kurių pusių yra šliužų plitimo grėsmės bei bendruomeniškai spręsti šią problemą. Čia svarbus ir gyventojų konsultavimas apie tai, kokias priemones naudoti, siekiant išnaikinti invazinius šliužus savo valdose. Vieni iš būdų – juos rinkti, naikinti druska, paruošti gaudykles ar kt., taip pat naikinti galima ir cheminiais būdais. Visgi, veiksmingiausia – sunaikinti kiaušinių dėtis, kadangi suaugę šliužai gyvena vienus metus. Apsišarvojus kantrybe, naikinti šliužus reikia visada – pavasarį ieškoti mažų šliužų, vėliau gaudyti kiekvieną suaugusį, atidžiai ieškoti kiaušinių dėčių, patikrinant įvairias galimas jų slėptuves.

 

Atvykę Savivaldybės ir Gyvybės mokslo centro atstovai apžiūrėjo gyventojų nurodytas vietas, kuriose pastebima daugiausiai šliužų bei sutarta dėl tolimesnių veiksmų – gyventojams bus teikiamos rekomendacijos apsaugai nuo šliužų bei ir toliau rengiamas populiacijos gausos reguliavimo veiksmų planas.

Šaltinis: Vilniaus rajono savivaldybė

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
28 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Jūratė
Jūratė
4 mėnesius

Nemenčinės plento soduose renkame šimtais šiuos gyvius. Įdomu, kodėl tik Bukiškėse nuspręsta naikinti?

Petras
Petras
4 mėnesius

Tai čia to gyvūno pavadinimas yra Šliužas? Turbūt lotyniškas…

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button