Dar spalio mėnesį rašėme, kad rengiamas Vilniaus rajono Pagirių gimnazijos pastato rekonstravimo projektas. Prie gimnazijos, kurioje mokosi beveik 900 mokinių, numatoma statyti 3 aukštų priestatą, kuriame būtų įkurtos pradinio ugdymo erdvės, klasės ir kiti kabinetai. Skaičiuojama, kad naujame pastate galėtų papildomai ugdytis 414 moksleivių.
Rekonstravimo projektinius pasiūlymus parengė UAB „Synergy Solutions“. Gyventojai galėjo susipažinti su projekto pasiūlymais ir teikti savo siūlymus projektuotojui. Viešas susirinkimas vyko spalio mėnesį, o po dienos Vilniaus rajono savivaldybė pranešė, jog šis projektas buvo atmestas.
„Atkreipiame dėmesį, kad straipsnyje pateikta informacija klaidina visuomenę. Pagirių gimnazijos priestato statybos projektas nėra atmestas. Kadangi Vilniaus rajono savivaldybė yra šio projekto užsakovė, patikiname – priestatas tikrai bus statomas.
Šiuo metu vyksta įprasti projektavimo procesai. Siekiant užtikrinti kuo geresnį galutinį rezultatą, buvo pateiktos neesminės pastabos dėl projektinių pasiūlymų. Projektuotojo buvo paprašyta papildyti ir patikslinti pasiūlymą. Mes itin vertiname šio projekto svarbą ir siekiame sudaryti tinkamas ugdymo sąlygas mokiniams bei mokytojams, todėl norime, kad galutinis projektas atitiktų aukštus kokybės ir funkcionalumo standartus tiek mokymosi erdvių, tiek darbo sąlygų ir kt. atžvilgiu.
Pagirių gimnazijos rekonstrukcijos projekte numatytas 3 aukštų priestatas, skirtas pradinio ugdymo erdvėms bei klasėms, kuriose galės mokytis apie 414 papildomų mokinių. Projekto pasiūlymus parengė UAB „Synergy Solutions“, taip pat gyventojai turėjo galimybę susipažinti su projektu ir pateikti savo pastabas viešame susirinkime“, – sako Vilniaus rajono savivaldybės mero patarėjas Kęstutis Butvydas.
Projektuotam 3 aukštų pastate buvo numatoma įrengti 18 pradinio ugdymo patalpų, pritaikytų 1-4 klasėms (bendrai pastate numatomos vietos 414 mokiniams, po 23 mokinius klasėje). Buvo numatomos ir atskiros klasės, kurias galima dalinti į mokomojo dalyko pogrupius. Taip pat turėjo būti įrengta pora kabinetų logopedui ir socialiniam pedagogui. Buvo numatyta įrengti kabinetus mokytojams, rūbinę ir tualetus.
Straipsnis nepaaiškina kodėl žmones nepritarė projektui. Manau čia ne viskas yra pasakoma ir parašoma.