Naujienos

R. Šimašius gegužės 9-ąją ragina susilaikyti nuo kapinių lankymo

Meras Remigijus Šimašius ragina gyventojus gegužės 9-ąją susilaikyti nuo kapinių lankymo. Nors sostinės meras tikina, kad norintiems aplankyti kapus kliūčių nebus sudaroma, tačiau, pasak jo, atvykusius prie kapinių pasitiks informacija apie šiuo metu Ukrainoje vykstantį karą.

„Gegužės 9-oji diena, kaip žinoma, yra išrasta Sovietų Sąjungos, propagandinė diena. Ir dažniausiai yra minima visiškai kitais tikslais. Aišku, dalis žmonių galbūt pasigenda informacijos apie gegužės 8-ąją, apie tai, ką švenčia Vakarų pasaulis, ir dėl to gegužės 9-ąją nueidavo į savo daugeliu atveju jau tolimų artimųjų kapus“, – žurnalistams penktadienį teigė R. Šimašius.

Meras akcentuoja, kad žmonėms gegužės 9-ąją tikrai nebus sudaromos kliūtys lankyti kapines, tačiau, pasak jo, prie kapinių juos pasitiks informacija apie šiuo metu Ukrainoje vykstantį karą.

 

„Tikrai nedarysime jokių kliūčių ateiti močiutėms į kapines, nebus uždarinėjimų ar panašiai. Bet, aišku, bus pateikta informacija prie kapinių apie tai, kad, deja, tai kas vyko Antrojo pasaulinio karo metais, panašūs dalykai vyksta Ukrainoje vyksta ir dabar, kartais gal ir gerokai blogesni“, – informavo R. Šimašius.

Visgi R. Šimašius ragina Antrojo pasaulinio karo aukų kapus norinčius aplankyti gyventojus tai daryti ne gegužės 9-ąją, o gegužės 8-ąją, kai Antrojo pasaulinio karo pabaigą mini Vakarų pasaulis.

„Labai kviečiu visus rimties, susikaupimo. Kvietimas jau mano yra – Gegužės 9-oji yra ne ta diena, kai reikia keliauti į Antakalnio kapines. O mes savo ruožtu informacinę medžiagą visą pateiksime kapinėse ar kapinių prieigose. O kitą darbą, aišku, policija darys, kad užtikrintų viešąją tvarką“, – sakė R. Šimašius. 

 

Ketina nukelti Antakalnio memorialą

Vilniaus meras taip pat atkreipė dėmesį į savivaldybės planus nukelti Antakalnio kapinėse esantį sovietinį memorialą.

„Dabar vienintelis atvejis, kuris iš tikrųjų kelia klaustukų, yra memorialas Antakalnio kapinėse. Sovietai karius ne tik palaidodavo, bet ir išnaudodavo propagandai, nes ant kitų karių kapų mes nerandame propagandinių dalykų, o čia šalia kapų yra padarytas didžiulis propagandinis memorialas“, – teigė R. Šimašius.

 

Mero teigimu, todėl memorialą bus galima nukelti tuomet, kai teisiškai jis bus atskirtas nuo kapinių teritorijos.

„Kreipėmės į Kultūros paveldo departamentą, kad būtų teisiškai atskirtas memorialas nuo antkapių. (…) Tai yra tiesiog užgrobta kapinių teritorija ir ten pastatytas memorialas. Tai mes norime, kad objektai būtų atskirti, o kai bus atskirti, tada inicijuosiu, kad jie būtų nukelti. Tik tuomet tai bus galima padaryti“, – pabrėžė sostinės meras.

ELTA primena, kad, artėjant gegužės 9-ajai, politikai bei valstybės institucijų atstovai pradėjo nuogąstauti dėl galimų provokacijų šiai dienai paminėti skirtuose minėjimuose. Viešoje erdvėje baiminamasi, kad gegužės 9-ąjai skirtų minėjimų pagrindinis tikslas galimai būtų ne siekis paminėti Antrojo pasaulinio karo pabaigą, o švęsti karą Ukrainoje.

 

Rusijoje ir rusų bendruomenėse gegužės 9-ąją minima pergalės prieš nacistinę Vokietiją diena. Tuo metu Europa Antrojo pasaulinio karo pabaigą mini diena anksčiau, gegužės 8-ąją.

Antrajam pasauliniam karui pasibaigus, Lietuva liko ją okupavusios ir represijas prieš taikius gyventojus vykdžiusios Sovietų Sąjungos sudėtyje.

Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė (ELTA)

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
21 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Edvardas
Edvardas
14 dienas (-ų)

Myz’nius bijo visko.Buvau ten- nieks nwis’prievartavo ir nesumus’e

Rokas
Rokas
16 dienas (-ų)

jo eikite į kapines pagerbti prievartautojų, plėšikų ir žudikų. Tikiuosi ši Lietuvos žemelė jiems sunkesnė už gyvenimą. Okupantai nugulę mūsų protėvių krauju persunktoje žemėje. O data susirenka vatos pagerbti savo banditų. Tai yra pasišlykštetina. Jau nekalbu apie tai, kad dar daug metų rusų banditai žudė Lietuvos žmones ir po Antrojo pasaulinio karo.

Gintaras
Gintaras
16 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Rokas

Spalvotos ejtines grazuu?

hmmm
hmmm
16 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Gintaras

ta prasme tu geriau renkiesi civilių skerdynes??? gal jau eik na… paskui savo rusišką laivą

miestietis
miestietis
16 dienas (-ų)

Šimašių ambicijos vis traukia į tarptautinių reikalų areną… o tiesioginiai miesto reikalai neįdomūs mūsų merui, nebent prie medžių sodinimo pasipiarinti galima.

Natali
Natali
17 dienas (-ų)

Čia yra Kapines ne Galima Drausti ten lankytis

Rokas
Rokas
16 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Natali

Gera lietuvių kalbos gramatika 😀

aha
aha
17 dienas (-ų)

deja, tai kas vyko Antrojo pasaulinio karo metais, panašūs dalykai vyksta Ukrainoje vyksta ir dabar, kartais gal ir gerokai blogesni“, – informavo R. Šimašius. Izoliavau save nuo naujienų apie karą, nes vistiek nieko nepakeisiu. Šitas puslapis yra vienas iš tų, kurį atsiverčių, nes čia nerašo apie karą. taigi įsijungiu naujieną Ir Šimašius lyginą rusijos – Ukrainos karą su WW2. Čia rimtai? Per WW2 žuvo apie ~50 mil civilių, nejaugi ir rusai artėja prie tokios ribos? Rusijos karo lyginimas su WW2 yra kaip piršto ir kito daikto lyginimas? Ar jis čia kažką kitą turėjo omenyje kalbėdamas, kad Ukrainoje dalykai yra blogesni… Skaityti daugiau

hmmm
hmmm
16 dienas (-ų)
Atsakinėti į  aha

gal nereikia bandyt atrodyt protingesniu, negu esi? per du karo mėnesius jau galimai iki 80,000 (civilių ir kariuomenes) aukų. ww2 prasidėjo nuo Lenkijos kampanijos, ten per 1.5 mėnesio žuvo apie 75.000 kariuomenės (12,000 vokiečių, 63.000 lenkų)

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button