„Profsąjungos rūmus” valdančios bendrovės „VIPC Vilnius” savininkai padengė skolas Valstybinei Mokesčių inspekcijai bei tęsia įmonės bankroto procedūras. Anot jos laikinojo vadovo Dariaus Vilčinsko, bankroto procedūra buvo sustabdyta vykdant  teismo sprendimą.

„Sprendimas kelti bankroto bylą įmonei buvo priimtas iškilus realiam pavojui akcininkų turtui, susijusiam su miesto politika ir požiūriu į investuotojus. Jam tuomet niekas neprieštaravo, tačiau po mėnesio paaiškėjo, kad pretenzijų turėjo Valstybinė mokesčių inspekcija. Atsižvelgiant į tai bei teismo sprendimą, bankroto procedūra buvo sustabdyta, įmonė grįžo į pirminę padėtį ir padengė įsiskolinimą mokesčių inspekcijai. Deja, bet kitas kelias, be bankroto, labai sunkiai įsivaizduojamas, tad savininkų sprendimas buvo ir yra logiškas”, – sako jis.

Ant Tauro kalno esančius „Profsąjungų rūmų” UAB „VIPC Vilnius” savininkai įsigijo prieš daugiau nei dešimt metų. Siekdami plėtoti minėtą statinį, jo savininkai kartu su miesto savivaldybe bei architektų sąjunga dar 2008 metais inicijavo tarptautinį architektūros konkursą, kurį laimėjo architekto K. Pempės teikta projekto vystymo koncepcija. Deja, bet savivaldybei pasitraukus iš projekto, jo vystymas buvo sustabdytas.

Tuo tarpu sostinės meru tapus R. Šimašiui, žemės paskirtis buvo pakeista į rekreacinę, bet vėliau pradėta vilkinti žemės nuomos sutartis, keičiamos jos sąlygos, o praeitą mėnesį meras pristatė funikulieriaus idėją į kalną bei pareiškė ketinantis išpirkti rūmus iš jų savininkų.

Bandymus perimti rūmus iš jų savininkų rengė ir ankstesnis sostinės meras Artūras Zuokas, kuris vėliau atsisakė šios idėjos.

Pirmą kartą bendrovės „VIPC Vilnius” savininkai sprendimą kelti įmonei bankrotą ne teisminiu keliu priėmė metų pradžioje, nes prarado bet kokias viltis vystyti įsigytą pastatą ant Tauro kalno. Kaip paaiškėjo vėliau, tam nepritarė Valstybinė mokesčių inspekcija, kuriai UAB „VIPC Vilnius” skolos už NT mokesčius siekė kelis šimtus tūkstančių eurų. Bendrovės bankrotas buvo sustabdytas remiantis teismo sprendimu, tenkinusiu VMI skundą, tad bendrovės statusas iš bankrutuojančios vėl buvo pakeistas į uždarosios akcinės bendrovės. Įsiskolinimą VMI įmonės savininkai padengė praeitą savaitę. Pagrindinis „VIPC Vilnius” kreditorius yra UAB „Donseta”.

„VIPC Vilnius” šiuo metu yra padavusi Vilniaus miesto savivaldybę bei Vyriausybės kanceliariją į teismą, prašydama atlyginti per beveik dešimt metų patirtus nuostolius, siekiančius apie 12 mln. EUR.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist