Ambicingas projektas – pirmasis Lietuvoje daugiafunkcis vandens sporto kompleksas, skirtas vandenlenčių ir banglenčių mėgėjams bei profesionalams, buvo pristatytas antradienį naujienų agentūros ELTA konferencijų salėje. 

Projekto iniciatorius Vaidas Sakalauskas nepaviešino objekto vertės, bet mano, kad jis atsipirktų greičiau nei per 10 metų. Vieta taip pat dar nėra aiški, bet planuojama, kad ji bus už miesto ir lengvai pasiekiama viešuoju transportu.

„Pats pradėjau užsiiminėti vandenlenčių sportu ir susidūriau su sezoniškumo problema. Norint tuo užsiiminėti žiemą, reikia važiuoti toli, o tai yra brangu. Taip ir kilo idėja. Ant lapo atsirado pavyzdžiai, kreipėmės į specialistus, kurie padėjo išspręsti problemas. Šis projektas yra labai pelningas ir perspektyvus, nes tokio dar nėra visame pasaulyje“, – kalbėjo V. Sakalauskas.

Šio projekto globėju sutiko tapti politikas Viktoras Uspaskichas. Jis yra įsitikinęs šio projekto sėkme ir neabejoja, kad sulauks Vilniaus miesto palaikymo. Tiesa, pritarimo Vilniaus taryboje jis tikisi jau po savivaldos rinkimų. Pats V. Uspaskichas kandidatuoja tapti Vilniaus meru.

„Šis kompleksas neturi analogų visame pasaulyje. Planuojame, kad jis pritrauks įvairaus amžiaus lankytojus. Vandenlenčių ir banglenčių sportai įgauna populiarumą ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Kompleksas išspręstų sezoniškumo klausimą, nes juo bus galima naudotis visus metus. Neabejoju, kad jis taps vienu didžiausių traukos objektų visoje Lietuvoje, – kalbėjo V. Uspaskichas. – Jeigu Vilniaus miestas ir nepritartų tokiai idėjai, neabejoju, kad jis pritrauks privačių investicijų. Esu pats pasiruošęs investuoti į šį objektą ir galėčiau bent pusę reikalingos sumos surasti pats.„

Banglenčių sportas jau yra įtrauktas į 2020 metų olimpinių žaidynių programą. Vandenlenčių sportas sieks tapti olimpinių žaidynių dalimi nuo 2024 metų. Vandenlenčių sporto populiarumas Lietuvoje įgauna pagreitį ir kone kasmet mūsų šalyje atsiranda nauji vandens pramogų parkai.

„Sezoniškumo problema trukdo sportininkams tobulėti. Dabar dažniausiai neturime nei tikros žiemos, nei ilgos vasaros, todėl šis planuojamas kompleksas yra geriausias sprendimas, sudarysiantis sąlygas žmonėms turiningai praleisti laisvalaikį. Analogiški projektai yra vykdomi Vokietijoje, Olandijoje, bet jie dar nėra įgyvendinti, todėl mes galime tapti pirmi visame pasaulyje“, – kalbėjo keturis „Wake Inn“ vandenlenčių parkus įkūręs Arūnas Budreckas.

Planuojama, kad visą kompleksą sudarys ne tik specialūs baseinai, bet ir pramogų zonos, batutų parkas, laipiojimo sienelės, sporto salė. Objektas bus pritaikytas ir neįgaliesiems. Šį sudėtingą projektą įgyvendinti sutiko bendrovė „Hugaas Engineering“, turinti daug patirties užsienyje.

„Mums yra įdomūs nestandartiniai projektai. Mes daug dirbame Skandinavijoje, esame sukaupę daug patirties statydami stadionus ir kitus objektus nestandartinėmis sąlygomis. Tikimės gerąją praktiką užsienyje pritaikyti ir Lietuvoje. Žinome, kad šis projektas yra unikalus. Dabar yra žengtas pirmas žingsnis – sukurta koncepcija, todėl tikiuosi, kad jis vystysis toliau“, – pabrėžė „Hugaas Engineering“ vykdomasis vadovas Tomas Saulėnas.

Sportininkas, asmeninis treneris Tadas Pocius yra didelis vandenlenčių sporto mėgėjas. Jis pabrėžė, kad šis objektas gali labai pasitarnauti žmonių užimtumui ir sveikatinimui.

„Pastebiu, kad žmonės nuolat ieško naujovių. Kažkada atsirado maratonų bumas, vėliau – dviračių. Dabar vanlenlenčių sportas yra ant didelės bangos. Per porą metų jis dar labiau turėtų išpopuliarėti. Šis projektas būtų tikras stebuklas ir paprastiems žmonėms, siekiantiems sveikatingumo. Vandenlenčių sportu gali užsiiminėti bet kas, todėl žiemos sezonui tai būtų puiki pramoga“, – teigė T. Pocius.

Kaip sakė architektas Andrius Tautvaišas, planuojama, kad statinys bus iš dviejų zonų. Vieną sudarys aptarnavimo patalpos, sporto salė, o kitą – baseinas ir kitos pramogų zonos. Viso objekto dydis sieks 36 tūkst. kv. metrų, iš kurių 23 tūkst. kv. m sudarys baseino zona. Numatoma ir 500 vietų automobilių stovėjimo aikštelė.

Dominykas Genevičius (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar tikitės, jog naujasis meras pakeis sostinę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.