Nuo kovo 1-osios eismas keliuose taps sudėtingesnis – į gatves išriedėti galės motociklininkai. Artėjant šiai datai Lietuvos kelių policijos tarnybos vadovas Vytautas Grašys juos ragina atkreipti dėmesį į tykančius pavojus dėl permainingų oro sąlygų ir rekomenduoja prieš pradedant sezoną pasitikrinti ar atnaujinti teorines žinias. Jis taip pat siunčia perspėjimą ir automobilių vairuotojams – ragina juos būti atidesnius, praneša TV3.lt

Anot V. Grašio, pareigūnai tikisi, kad motociklų vairuotojai supranta, jog jie vairuoja padidintos rizikos transporto priemonę, kad jie yra atsakingi už savo veiksmus kelyje bei laikosi Kelių eismo taisyklių reikalavimų ir žino, kad reikia eksploatuoti tik techniškai tvarkingą transporto priemonę. Todėl prieš pradedant sezoną jis motociklininkams rekomenduoja pasitikrinti ar atnaujinti teorines žinias.

„Primename, kad vairuojant motociklą reikia dėvėti tinkamą aprangą ir apsaugas (motociklininkų šalmus, akių apsaugas ir kt.). Vairuojant motociklą vairuotojams rekomenduojame vadovautis sveiku protu, logika, elgtis atsakingai, gerbti kitus dalyvaujančiuosius viešajame eisme ir savikritiškai vertinti savo pačių vairavimo įgūdžius bei elgesį“, – nurodo jis.

Komentuodamas tykančius pavojus keliuose motociklininkams grįžus į eismą, jis atkreipia dėmesį, kad tuo metu, kai prasideda motociklų važiavimo sezonas, keliai po žiemos barstymų dar būna tinkamai neišvalyti, ant kelio būna likę smėlio, žvyro ar kitų nešvarumų, kurie turi įtakos sukibimui.

„Pavasarį keliai neretai šlapi, o dėl smėlio ir purvo jie gali būti slidūs ir pavojingi. Nepamirškite, kad pavasariai Lietuvoje labai apgaulingi ir kelių danga pasikeitus orui gali tapti slidžia. Geriau vėliau pradėtas sezonas, negu ,,anksti pradėtas ir anksti baigtas“. Todėl ne tik ryte, bet ir visą dieną vertinkite besikeičiančias meteorologines oro sąlygas“, – siunčia raginimą Lietuvos kelių policijos tarnybos vadovas.

Vadovaujantis Kelių eismo taisyklėmis nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. draudžiama eksploatuoti motorines transporto priemones, išskyrus mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius, ir priekabas su vasarinėmis padangomis.

Mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius eksploatuoti su vasarinėmis padangomis draudžiama gruodžio–vasario mėnesiais, taip pat kovo–lapkričio mėnesiais, jeigu bent dalis važiuojamosios dalies, kuria važiuojama, yra apsnigta ar apledėjusi.

„Bet net jei Kelių eismo taisyklės ir leidžia, o kelias yra akivaizdžiai apledėjęs ar slidus, sąmoningas vairuotojas įvertinęs savo įgūdžius ir patirtį nesirinks važiuoti motociklu jo gyvybei pavojų keliančiu keliu“, – komentuoja V. Grašys.

Lietuvos kelių policijos tarnybos vadovas siunčia perspėjimą ir automobilių vairuotojams, kuriuos ragina nepamiršti, kad atšilus orams keliuose padaugėja eismo dalyvių.

„Motociklų vairuotojai yra vieni iš jų, todėl reikia būti daug atidesniems keliuose, o persirikiuojant iš vienos eismo juostos į kitą, išvažiuojant iš šalutinio kelio ar atliekant kitus veiksmus, nuolat reikia įsitikinti ar saugu, ar neartėja jokia kita transporto priemonė, ar nėra kliūčių. Motociklas yra gerokai mažesnis nei automobilis, todėl gali būti sunkiau pastebima ar mažiau matoma ir netikėtai išnyranti transporto priemonė, o ir pasitaiko, kad motociklų vairuotojai manevruodami važiuoja tarp eismo juostų, todėl reikia būti budriems“, – nurodo jis.

Pareigūnai pastebi, kad labiau tolerantiški vairuotojai yra tie, kurie yra ar buvo ir dviračių transporto priemonių vairuotojai.

„Na, o vairuotojų kultūra Lietuvoje po truputį auga ir situacija gerėja. Pastebime daugiau pagarbos, tolerancijos ir supratimo, nors dar ne visi vairuotojai yra pakeitę savo įgūdžius, bet matome geras tendencijas“, – komentuoja V. Grašys.

Autorius: Andresa Repšytė, TV3.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

9 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist