Naujienos

Plaukų šalinimas lazeriu nuo veido zonos – ką reikėtų žinoti?

Sutikus kitą žmogų mūsų akys neretai nužiūri ir pašnekovo veidą. Iš akių ir lūpų matome jų nuotaiką, instinktyviai nustatome, ar žmogus mums patrauklus. Dėl šių ir kitų priežasčių žmonės yra linkę rūpintis savo oda – ją drėkinti, kitaip prižiūrėti, naudoti dekoratyvinę kosmetiką. Tačiau neretai susiduriama su plaukelių ant veido problema, kurios neužmaskuosi, o ir atsikratyti nėra taip lengva. Žinoma, juos galima nukirpti, nudepiliuoti vašku ar pašalinti skustuku, tačiau norintiems amžinai atsisveikinti su nenorimais plaukeliais derėtų apsvarstyti plaukų naikinimą lazeriu nuo veido zonų.

Kaip veikia procedūrose naudojamas plaukų šalinimo lazeris?

Tobulėjant technologijoms randama vis efektyvesnių būdų, kaip išspręsti kylančias problemas net ir estetinių procedūrų srityje. Ne išimtis ir specialūs lazeriai, kurie dėl savo tikslumo gali pašalinti plaukelius nuo veido, nepažeisdami odos.

Nors yra nemažai skirtingų lazerinių plaukų šalinimo aparatų tipų, vienas efektyviausių yra Aleksandrito lazeris. Šis plaukų šalinimo lazeris generuoja itin trumpus spindulius, kurie įsiskverbia iki pat plauko folikulo. Taip folikulas įkaitinamas ir sunaikinamas, o kartu pašalinamos ir ląstelės, kurios galėtų jį atauginti. Po tinkamai atliktos procedūros, paveiktoje srityje iškrenta iki 20 % plaukų, tad jau po kelių procedūrų bus aiškiai matomas skirtumas. Žinoma, pasitaiko ir taip, kad kai kurie plaukeliai atauga, bet jie būna plonesni ir šviesesni, todėl per įprastą 6–8 procedūrų kursą, net ir naujai ataugę plaukeliai bus visam laikui pašalinti. Šiuo metu su lazeriais lengviausiai šalinami tamsūs plaukai ant šviesios odos, bet jeigu turite šviesią odą ir šviesius plaukus ar tamsią odą ir tamsius plaukus, norimų rezultatų tikrai sulauksite, tik jums gali prireikti daugiau procedūrų.

 

Kur atlikti plaukelių šalinimo procedūras: namie ar pas profesionalus?

Vienas svarbiausių klausimų – ar lazeriniu plaukelių šalinimu užsiimti patiems, ar geriau palikti tai profesionalams? Atliekant šią procedūrą namie, jums nereikės vykti iki grožio klinikos, o prietaisas gali būti kiek pigesnis, nei keli procedūrų kursai. Tačiau, kad ir kokius prietaisus rasite nusipirkti, jie nebus tokie stiprūs, kaip tie, kuriuos naudoja apmokyti profesionalai. Internetu ar fizinėje parduotuvėje įsigytas prietaisas sukurtas taip, kad neteisingai jį naudojant nepakenktumėte savo sveikatai ir nenudegintumėte savo odos. Žinoma, naudojant silpnesnį prietaisą reikės atlikti ir daugiau procedūrų, o netyčia praleidus plaukelių lopinėlius, šie ataugs skirtingai ir teks su jais labiau pavargti.

Pasirinkus profesionalią plaukelių naikinimo lazeriu procedūrą plaukai bus pašalinti tolygiai ir greitai, pačių procedūrų taip pat reikės mažiau. Tiesa, tiek po namie daromų, tiek po profesionalių procedūrų oda gali būti sausesnė, tačiau tai nėra plaukus šalinančio lazerio kaltė. Taip nutinka dėl pašalintų plaukelių, kurie neleido odai išdžiūti ir drėkino ją kūno skysčiais. Pašalinus plaukelius, skysčiai nebepasiekia odos paviršiaus, todėl po procedūros odą tikrai teks drėkinti daugiau nei įprastai.

Ko tikėtis per pirminę konsultaciją ir kada negalima atlikti plaukų naikinimo lazeriu procedūros?

Per konsultaciją profesionalai apžiūri jūsų odos tipą ir nustato, kokie lazerinio plaukų šalinimo aparato parametrai labiausiai tinka. Taip pat norėdami apsaugoti jus nuo nepageidaujamų komplikacijų atsižvelgia į jūsų vartojamus vaistus, todėl jeigu vartojate antibiotikus ar kitokius vaistus, nepamirškite apie juos pranešti – gali tekti trumpam atidėti procedūrą. Tam, kad plaukų šalinimo lazeris nenudegintų odos, plaukelių šalinimas neatliekamas ant sričių, kur yra tatuiruočių ar ilgalaikio makiažo, taip pat besilaukiančioms moterims – šioje situacijoje lazerio poveikis mažai tirtas.

 

Kaip pasiruošti prieš kiekvieną procedūrą?

Tam, kad plaukeliai būtų tinkamai pašalinti, reikia juos prieš procedūrą nuskusti. Kuo lengviau bus pasiekti plauko folikulą, tuo greičiau jis bus sunaikintas. Taip pat, mėnesį prieš procedūrą negalima degintis saulėje ir eiti į soliariumą – ilgai būnant saulėje odoje ima gamintis melaninas, kuris yra atsakingas už odos pigmentaciją, todėl esant dideliam kiekiui melanino, lazerio šviesa gali pradėti veikti į melaniną esanti net tik plauko folikule, bet ir odoje, kas gali sukelti hiperpigmentaciją ar nudegimą.

Ko tikėtis iš profesionaliai atliekamos plaukų naikinimo lazeriu procedūros?

Nors plaukų naikinimo lazeriu procedūros metu veikiami plaukeliai, naudojant Aleksandrito lazerį skausmo nejausite – dauguma šių prietaisų mažina skausmą, paskleisdami vėsinančią freono dulksną ar naudoja oro putimo įrenginius. Žinoma, po procedūros oda gali parausti, tačiau tai truks neilgai.

Svarstantiems apie procedūros trukmę, primename, kad pašalinti plaukelius lazeriu trunka stebėtinai mažai – beveik tiek pat, kiek truktų tą pačią kūno vietą tiesiog nuskusti. Šalinant plaukelius ant veido: virš lūpos, ant smakro ar skruostų, reikės ramiai pasėdėti tik kelias minutes. Be to, po lazerinių procedūrų kurso nereikės daugiau skirti laiko papildomam plaukelių šalinimui ir kiekvieną dieną galėsite džiaugtis švelnią oda.

 

Žinoma, svarbu atsižvelgti ir į kainą. Iš tiesų, plaukų šalinimas ant veido būna pigesnis dėl to, kad sritys ant veido yra mažos. Lyginant su tuo, kiek kainuoja skutimosi peiliukas, putos ir drėkinamasis kremas – vienos plaukų naikinimo ant veido procedūros kaina tikrai nėra didelė. Be to, tokį skutimosi rinkinį tenka pirkti bent kelis kartus per metus, tad jau po kelių metų investicija į lazerinę procedūrą atsiperka. Plaukų naikinimas lazeriu – iš tiesų svarbi naujovė lengvinanti ne tik moterų, bet ir vyrų gyvenimą. Pašalinti plaukelius iš tokios jautrios vietos kaip veidas nėra lengva, tačiau Aleksandrito lazeriai tai gali padaryti greitai ir be skausmo, o skutimosi peiliukai, vaškas ar kitos depiliacinės priemonės tikrai neprilygs lazeriams ir jų teikiamiems rezultatais.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button