Šiandien vilniečiai turėjo progos pirmą kartą per Nerį persikelti „Uperiu“. „Uperis“ – tai ekologiškas, švytuoklinis upės srovės jėga varomas keltas pėstiesiems ir dviratininkams. Vienu metu juo gali keltis 5-6 žmonės, o kelionė per upę trunka kiek daugiau nei 2 minutes. Kelto kūrėjai planuoja, jog ateityje keltą galėsime išsikviesti telefonu naudojant mobiliąją aplikaciją. Pirmoji „Uperio“ kelionė vyko tarp Valakampių ir Verkių paplūdimių ties Verkių vandens malūnu.

Keltas sukurtas iš modulių, kuriuos lengva išrinkti ir sukonstruoti didesnę pontoninę platformą ar tiltą. Kelto kūrėjai bandymo metu tikrino, kaip keltas veikia, kaip į jį reaguoja jo keleiviai, nustatinėjo kelto pajėgumus ir kitas šio unikalaus kelto savybes. Pirmasis „Uperis“ buvo gaminamas iš stiklo pluošto.

Pirmą kartą šio kelto prototipas  buvo sukurtas ir išbandytas ties antruoju Valakupių paplūdimiu ir Verkiais 2014-ųjų rudenį. „Uperio“ kūrėjai planuoja, jog sėkmingai išbandytas unikalusis keltas pradės veikti 2018 metų pavasarį, tada juo nuolat naudotis bus pakviesti visi vilniečiai ir miesto svečiai.

Uperis jau yra laimėjęs Lietuvos Kultūros tarybos premiją bei  tapęs Tarptautinio konkurso „Kūrybinio verslo taurė“ nacionalinio konkurso finalo nugalėtoju.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, kad Vilniaus viešojo transporto bilietai būtų suskirstyti pagal zonas?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.