Palapinės yra būtinos, norint patogiai bei saugiai iškylauti gamtoje, jos saugo nuo įvairių gamtos stichijų, suteikia pastogę. Jei tinkamai pasirinksite palapinę, jūsų iškylavimas gamtoje taps nepamirštamu nuotykiu. Renkantis palapinę, svarbu atsižvelgti į tokius aspektus kaip palapinių tipai, medžiagos, iš kurių jos pagamintos, bei kitos pagrindinės savybės, užtikrinančios patogumą, saugumą ir kokybę.
Šiame straipsnyje patarsime, į kokius aspektus vertėtų atkreipti dėmesį renkantis jūsų žygiams tinkamą palapinę.
Į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis palapinę?
Norėdami išsirinkti geriausią palapinę, atitinkančią jūsų iškylavimo poreikius, pirmiausia vertėtų įvertinti, kaip jūs iškylaujate gamtoje. Jei keliaujate su kuprinėmis, jums reikės lengvų, kompaktiškų palapinių, kurios neapsunkintų ėjimo, o jei vykstate kemperiu galite ieškoti erdvesnių ir patogesnių palapinių. Apžvelkime svarbiausius aspektus, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį renkantis jums tinkančią palapinę.
Medžiaga
Palapinės ilgaamžiškumas ir apsauga priklauso nuo medžiagų, iš kurių ji pagaminta. Nailonas ir poliesteris yra lengvi audiniai, žinomi dėl savo atsparumo vandeniui ir puikios kainos, nors jiems dažnai reikia apsauginės dangos, kad būtų atsparūs UV spinduliams. Nailonas užtikrina didesnį patvarumą, nes puikiai sugeria vandenį, o poliesteris saugo nuo lietaus.
Nailono palapinės yra lengvos, todėl idealiai tinka keliaujantiems su kuprinėmis, o iš poliesterio pagamintos palapinės greitai džiūsta, yra atsparios UV spinduliams, todėl yra ilgaamžiškesnės. Abi medžiagos yra populiarios tarp iškylautojų, o pasirinkimas priklauso nuo jūsų poreikių.
Svoris
Renkantis palapinę, svarbu suderinti palapinės svorį ir talpą su patogumu bei patvarumu. Lengvas palapines lengviau nešiotis, todėl jos mažina nuovargį ilgų žygių metu, tačiau dažniausiai jos nėra erdvios ir patvarios. Itin lengvos palapinės tinka žygeiviams, bet jos nėra atsparios atšiaurioms sąlygoms, nes pagamintos iš plonesnių audinių.
Palapinės, pagamintos iš patvaresnių medžiagų, paprastai yra patogesnės, suteikia didesnę apsaugą ir daug papildomos vietos, tačiau jos yra sunkesnės. Norėdami išsirinkti tinkamiausią palapinę, turėtumėte apsvarstyti savo žygių specifiką, pavyzdžiui, reljefą, oro sąlygas ir trukmę.

Palapinių tipai
Palapinės dizainas daro didelę įtaką stabilumui, vidaus erdvei ir pritaikymui skirtingoms vietovėms.
- Kupolo formos palapinės užtikrina puikų stabilumą vėjuotomis sąlygomis ir yra lengvai pastatomos.
- A formos palapinės suteikia daug erdvės, tačiau norint išlaikyti jų stabilumą, reikia tinkamai jas surinkti.
- Vertikalių sienų palapinės siūlo patogumą, tačiau jos labiausiai tinkamos švelnesniems orams.
- Dalinio kupolo formos palapinės yra tinkamos ekstremalioms sąlygoms, nes yra atsparios vėjui bei pasižymi ilgaamžiškumu.
Jei norite kokybiškai išsimiegoti palapinėje, jums pravers pripučiamas čiužinys. Pripučiami čiužiniai pagerins jūsų miego kokybę po ilgų žygių. Jie yra lengvi, kompaktiški ir lengvai pripučiami. Taip pat tokie čiužiniai sulaiko šilumą ir yra patvarūs, o jei nuspręsite pasimėgauti vandens pramogomis, jie puikiai tam tiks.
Kaina ir kokybė
Norint išsirinkti geriausią kainos ir kokybės palapinę, vertėtų įvertinti jūsų iškylavimo poreikius. Nors brangesnės palapinės pasižymi didesniu patvarumu, atsparumu bei patogumu, ne kiekvienam iškylautojui reikalingos tokios palapinės funkcijos. Investicija į kokybiškas medžiagas, tokias kaip tvirtas nailonas, aukščiausios kokybės vandeniui atsparios dangos ir tvirtos siūlės, pateisina didesnes išlaidas, nes šios palapinės yra patikimos ir ilgaamžės.
Taip pat vertėtų atkreipti dėmesį į papildomas funkcijas, tokias kaip vėdinimo sistemos ir padidintas atsparumas UV spinduliams.
Palapinės už prieinamą kainą taip pat gali būti kokybiškos. Rekomenduojame rinktis patikimus prekių ženklus, tokius kaip „Easy Camp”, „Husky”, „Coleman”, „High Peak”, „Outwell”, „VLX”, „Dunlop“ ir kitus žinomus gamintojus.
Palapinės surinkimas
Renkantis palapinę, taip pat svarbu atsižvelgti į tai, ar ją bus lengva sudėti. Lengvai sudedama palapinė sutaupo daug laiko ir greitai suteikia pastogę lyjant, pučiant vėjui ar esant kitoms nepalankioms oro sąlygoms. Atšiauriu oru greitai pastatoma palapinė užtikrins, kad nesušlapsite, nesušalsite ir išliksite saugūs. Be to, lengvas palapinės surinkimas sumažins nuovargį po ilgos dienos žygio, todėl galėsite daugiau laiko skirti poilsiui ir mėgautis gamta.

Kaip prižiūrėti palapinę?
Tinkamai prižiūrima palapinė tarnaus ilgiau. Siūlome po kiekvienos kelionės kruopščiai iškratyti nešvarumus, tuomet nuvalyti audinį valymo priemonėmis, vandeniu ir minkšta kempinėle, kad pašalintumėte purvą. Po palapinės valymo, ją gerai išdžiovinkite, kad nesusidarytų pelėsis, kuris susilpnina audinį ir pažeidžia hidroizoliaciją. Palapinę geriausia džiovinti pavėsyje, vengiant tiesioginių saulės spindulių.
Taip pat patikrinkite, ar palapinėje nėra įbrėžimų, įplyšimų, ar nepažeistos siūlės. Palapinę laikykite vėsioje ir sausoje vietoje, kad išsaugotumėte jos kokybę. Geriausiai ją sudėti į orą praleidžiantį maišą.
Palapinės – tai nepakeičiamas žygių atributas, kuris keliones pavers patogesnėmis ir saugesnėmis. Rinkdamiesi palapinę, pirmiausia įvertinkite savo iškylavimo tipą, oro sąlygas ir planuojamas veiklas gamtoje. Tuomet atkreipkite dėmesį į palapinės medžiagą, iš kurios ji pagaminta, reikiamą svorį, palapinių tipus, numatytą biudžetą bei ar lengva bus palapinę surinkti.
Tinkamai pasirinkta palapinė taps daugiau nei tik žygių atributu, bet ir kelionių saugumą, pastogę bei lankstumą užtikrinančia priemone. Išsirinkite patogias palapines ir kitas žygiams reikalingas prekes Senukai.lt elektroninėje parduotuvėje jau dabar!