Vilniaus dangus nusidažė Ukrainos spalvomis  palaikydami karo alinamą šalį ir jos piliečius šeštadienį į sostinės dangų pakilo net aštuoni oro balionai, pasipuošę 20 metrų ilgio Ukrainos vėliavomis ir Lietuvos trispalve. Vilniečiai kaip niekada susitelkę bei pasiruošę visais įmanomais būdais prisidėti prie pagalbos Ukrainai, todėl ir oreivių bendruomenė operatyviai sureagavo į Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ iniciatyvą.

„Vilnius – atviras, drąsus ir stiprus Europos miestas. Dangumi sklendžiančių ir spalvingų oro balionų vaizdas jau tapo neatsiejama mūsų sostinės dalimi, simbolizuojančia Vilniaus modernumą ir laisvę. Vilnius  –  vienas iš nedaugelio Europos miestų, kuriame virš miesto gali skraidyti oro balionai. Norime palaikyti Ukrainos žmones ir atkreipti visų pasaulio žmonių dėmesį – štai toks turi būti dangus – taikus ir viltingas, o ne griaunantis ir bauginantis. Tikime, kad virš miesto pakilę balionai ir juose plevėsuojančios vėliavos ne tik išreiškia mūsų palaikymą su nežmoniška agresija susidūrusiai valstybei, bet ir parodo, kad kiekvienas galime prisidėti prie paramos, suteikti vilties ir ryžto“, – sako „Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė.

Šeštadienio popietę į sostinės dangų iš Valakampių paplūdimio pakilo aštuonioro balionai, valdomi profesionalių Lietuvos oreivių. Anot vieno jų, Gieriaus Leškevičiaus, dalyvauti palaikymo akcijoje buvo išties jaudinanti ir jautri akimirka, nes oreivių bendruomenė turi ne vieną šiuo metu Ukrainoje kovojantį draugą.

„Skraidinę vėliavas esame ir anksčiau, tačiau tai, be jokios abejonės, buvo džiaugsmingesnės progos. Šį kartą norėjome parodyti Vilniui, Lietuvai ir visam pasauliui, kad oreivių bendruomenė yra kartu su tais, kurie dabar patiria karo siaubą Ukrainoje. Ten kaunasi ir ne vienas mūsų pažįstamas orlaivių pilotas – draugai, kovojantys už savo laisvę, už teisę kvėpuoti, už laisvą dangų. Tegul ši akcija bus priminimas, kad kiekvienas turime prisidėti prie pagalbos Ukrainos žmonėms, o vėliava – geriausias pergalės ir atsilaikymo simbolis, suteikiantis ryžto ir vilties“, – sako oreivis Giedrius Leškevičius.

20 metrų ilgio Ukrainos vėliavos buvo iškeltos su septyniais oro balionais, o aštuntame plevėsavo ir Lietuvos trispalvė. „Iki paryčių siuvome vėliavas, apvažiavome kone visas audinių parduotuves, ieškodami mėlynų ir geltonų audeklų. Tiesa, viena iš vėliavų buvo pasiūta iš specialios, oro balionams naudojamos, medžiagos. Lietuvos oreivių federacija, Oreivystės centras, oreivių klubai ir visa bendruomenė buvo vieningi kaip kumštis. Daug iniciatyvos parodė ir „Go Vilnius“ – būtent jų paskatinimas, palaikymas ir prisidėjimas leido įgyvendinti šią idėją“, – džiaugiasi G. Leškevičius.

Planuojama, kad oro balionai su vėliavomis virš Vilniaus pakils ir sekmadienio ryte.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

20 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar į Vilnių turėtų grįžti naktinis viešasis transportas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist