Tikriausiai pritarsite, kad vienas iš didžiausių ir labiausiai neišvengiamų pastarojo meto pokyčių verslo aplinkoje – skaitmenizacija. Ji gali net dešimtis kartų padidinti įmonės efektyvumą. Taip pat ir apyvartą bei pelningumą. Tiesa, vis dar atsiranda skeptikų, bijančių naujoves pritaikyti savo darbo aplinkoje.
Dvejojate, ar verta įsidiegti verslo valdymo sistemą (VVS) savo įmonėje? Tokiu atveju, šį straipsnį atsivertėte tikrai ne be reikalo. Kviečiame daugiau sužinoti apie verslo valdymo sistemas bei jų privalumus.
Verslo valdymo sistema: kas tai?
Pirmiausia, aptarkime sąvoka: kas yra verslo valdymo sistema (VVS)? Tai – programinė įranga arba integruotų sprendimų rinkinys, kuris skirtas efektyviai valdyti įmonės veiklos procesus. VVS padeda centralizuoti duomenis, automatizuoti operacijas ir palaikyti sklandžią bendravimo eigą tarp skirtingų padalinių. Įprastai ji apima finansų, tiekimo grandinės, personalo ir klientų valdymą. Tiesa, šiuolaikinės VVS turi kur kas daugiau modulių, kurie nesunkiai pritaikomi pagal įmonės veiklą. Užtikrinama, kad visos aktualios sritys būtų lengvai kontroliuojamos iš vienos platformos.
Kokie verslo valdymo sistemų privalumai?
Rinkoje yra tikrai ne viena VVS. Kiekviena iš jų turi savo privalumus. Kol kas aptarkime bendrines VVS naudas. O kiek vėliau pasirinksime konkrečią sistemą ir panagrinėsime būtent jos privalumus.
Bendrieji VVS privalumai:
- centralizuoja duomenis – viskas pateikiama vienoje vietoje, todėl lengviau rasti informaciją, valdyti procesus;
- sumažina rankų darbo apimtis, padeda išvengti dažnai pasikartojančių užduočių;
- padeda išvengti žmogiškųjų klaidų;
- padeda skirtingiems padaliniams sklandžiai keistis informacija, dirbti darniai;
- taupo personalo laiką;
- suteikia galimybę greičiau reaguoti į pokyčius ir priimti sprendimus;
- suteikia verslui galimybę efektyviau naudoti resursus;
- padeda efektyviau prižiūrėti klientų duomenis – tai padidina klientų pasitenkinimą ir lojalumą;
- padeda geriau kontroliuoti finansus – stebėti biudžetus, optimizuoti išlaidas ir didinti pelningumą;
- ir kt.
Kaip matote, VVS turi išties daug privalumų, kurie naudingi įmonėms, norinčioms efektyvesnio darbo. Tiesa, kaip jau užsiminėme, rinkoje VVS yra tikrai ne viena. Žinoma, jos turi panašumų. Tačiau taip pat ir skirtumų. Panagrinėkime, kokius privalumus įmonėms pateikia pastaraisiais metais vis labiau populiarėjanti „Odoo“ verslo valdymo sistema.
„Odoo“ verslo valdymo sistema – idealus pasirinkimas tiek mažoms, tiek didelėms įmonėms
„Odoo“ – tai atvirojo kodo verslo valdymo sistema, kuri siūlo platų integruotų modulių rinkinį įvairiems verslo procesams valdyti, įskaitant finansų, pardavimų, sandėlio, rinkodaros, personalo valdymo bei kitus. Kaip pastebi „Odoo“ verslo valdymo sistemos konsultantas Audrius Grinys, viena iš išskirtinių „Odoo“ savybių – jos pritaikomumas ir galimybė įsigyti tik tuos modulius, kurie reikalingi konkrečiai įmonei. Ši sistema yra lanksti, lengvai pritaikoma ir patraukli tiek mažoms, tiek didesnėms įmonėms dėl savo modulinės struktūros.
Štai pagrindiniai „Odoo“ privalumai:
- įvairiapusiškas įmonės procesų valdymas;
- apskaitos ir darbo užmokesčio administravimas;
- naudotojui draugiška sąsaja;
- reguliarūs atnaujinimai ir patobulinimai;
- išsamios analitinės ataskaitos;
- didelis „Odoo“ aplikacijų pasirinkimas;
- vertimas į lietuvių kalbą (ar kitas reikalingas užsienio kalbas);
- elektroninės parduotuvės modulis;
- ir kt.
„Odoo“ verslo valdymo sistema – puikus pasirinkimas tiek mažoms, tiek vidutinėms ir didelėms įmonėms. Pagrindinė to priežastis – modulinė sistema, kuri leidžia pasirinkti būtent tas sritis, kurios aktualios konkrečiam verslui. Optimizuokite savo įmonės veiklą ir džiaukitės pozityviais rezultatais!
