Naujienos

Nacionalinio stadiono vietoje atrastos XVII a. ripkos žaidimo stadiono liekanos

Nors Nacionalinio stadiono statybos vis stringa, tačiau jau beveik neabejojama, kad ankščiau ar vėliau jis bus. Praeitą savaitę pradėti pasiruošimai statyboms ir preliminariai pradėta žvalgyti po pirmųjų statybų griaučiais esanti žemė. Atlikus geodezinius žemės tyrimus pranešta, kad rasti senovėje ten buvusių statinių likučiai. Lietuvos archeologų sąjungos šaltiniai neoficialiai užsiminė, kad statiniai savo forma primena seną amfiteatrą ir ripkos žaidimui skirtą stadioną. Sostinės savivaldybė, kol kas šio tyrimų nekomentuoja, galimi stadiono statytojai į jiems išsiųstus klausimus taip pat neatsakė. 

Ripka, arba Ritinis – sporto šaka kilusi iš lietuvių liaudies žaidimo. Senovėje jį žaisdavo ne tik piemenėliai, bet ir suaugę vyrai. Ritinio aprašymas aptinkamas XVII a. rašytiniuose šaltiniuose. Savo raštuose žaidimą mini Simonas Daukantas ir Motiejus Valančius „Palangos Juzėje“.

Ritinis buvo daromas iš ruplėto beržo ir apkaustomas metaliniu lankeliu.

 

Skirtingose vietovėse buvo skirtingai vadinamas: Seinuose, Molėtuose, Užventyje, Kupiškyje, Tauragėje – „ripka“, Klaipėdos krašte – „rifle“, o pietryčių Lietuvoje – „katilka“.

Ritinis buvo žaidžiamas futbolo aikštėje, arba panašių išmatavimų stačiakampėje aikštelėje ant žolės. Žaizdavo dvi komandos po 7 žaidėjus, tarp jų vienas vartininkas.

Neoficialiuose pokalbiuose savivaldybės atstovai džiaugėsi, kad Nacionalinio stadiono vieta Vilniuje nulemta jau senovėje. 

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
MRVS
MRVS
2 metus

Neseniai vienas vaikas kieme atkasė 800 ilgio pyramydės viršų. Atlikus geodezinius žemės tyrimus iš Marso pusės, paaiškėjo, kad lietuviai kilo iš egiptiečių faraonu Litzes ibn Šimzuok XV giminės.
Nuo šiuol 2974-oje observatorijoje neoficialiuose pokalbiuose juokaujama, kad mūsų žmonėms galima prieš rinkimus pateikti bet kokią nesąmonę ir jie perskaitę patikės ir džiaugsis nebūtais dalykais.

Eglė
Eglė
2 metus

Ratadriliooilialia:)

Arvydas Norkūnas
Arvydas Norkūnas
2 metus

Puiki žinia. Dabar ir didžiausiems skeptikams ar abejingiems beliks tik džiaugtis tradicijų šioje sostinės vietoje puoselėjimu. Linkime sparčių ir sklandžių statybų. Gal ir vyriausybė tokia proga galės tradicijų puoselėjimui ir istoriniam paveldui vystyti skirti nacionalinio stadiono reikalams pora papildomų dešimčių tūkstančių Eurų!

Tomas
Tomas
2 metus

Va cia tai geras pokstas. uzskaitau.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button