Vilniaus miesto savivaldybės įrengti mobilieji punktai koronaviruso mėginiams imti sėkmingai veikia jau daugiau kaip 3 savaites. Svarbiausių jų veikimo principų mokyti Sveikatos apsaugos ministerija yra patikėjusi pirmam Lietuvoje startavusiam Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biurui (Biuras), kuris padeda tinkamai pasirengti COVID-19 mėginių paėmimo vietose dirbsiantiems koordinatoriams, slaugytojams bei padėjėjams. Šių mokymų metu Biuro specialistai dalijasi ne tik savo žiniomis, bet ir darbo patirtimi su kitomis šalies savivaldybėmis.

„Esame įgalioti apmokyti kolegas, dirbančius kitų šalies savivaldybių mobiliuosiuose patikrų punktuose, mobiliose brigadose ar karščiavimo klinikose. Mokome, kaip tinkamai ir saugiai pasiruošti darbui, atlikti visas reikalingas procedūras. Iki šiandien savo patirtimi jau pasidalijome su trečdaliu Lietuvos savivaldybių, apmokėme daugiau kaip 318 sveikatos priežiūros specialistų“, – teigia Biuro direktorė Guoda Ropaitė-Beigė.

Sklandžiai mokymų veiklai ir darbui užtikrinti punktuose parengta informacinė medžiaga, kurioje pateikti mobilaus punkto veikimo principai. Anot G. Ropaitės-Beigės, svarbu, kad paslauga būtų suteikta tinkamai, o ten dirbantieji laikytųsi saugos reikalavimų.

„Šie mokymai – tai nėra kasdienė veikla, kuri atliekama įprastomis sąlygomis. Nors, atrodo, mokomės paprastų dalykų – kaip teisingai apsirengti ar nusirengti apsauginį kostiumą, paimti mėginį ir panašiai, – tačiau tai svarbu ne tik žinoti, bet ir atlikti prakštiškai, siekiant suvaldyti ligos plitimą ir tinkamai pasiruošti atlikti visas reikiamas procedūras. Baigę mokymus specialistai sako, kad mokymai trumpi ir aiškūs, tačiau labai reikalingi, o įgytos žinios pritaikomos praktikoje“, – sako Biuro direktorė.

Į minėtus mokymus atvykę specialistai išklauso ne tik parengtą informacinę medžiagą, peržiūri mokymų vaizdo įrašus, kuriuose yra pateiktos pagrindinės darbo dėl COVID-19 tepinėlių paėmimo laboratoriniams tyrimams taisyklės, bet ir patys į juos įsitraukia interaktyviai, atlikdami praktines užduotis: išmoksta, kaip taisyklingai užsidėti ir nusiimti visas reikalingas asmens apsaugos priemones, tinkamai paimti mėginius, taip pat sužino apie darbo vietos paruošimo principus – kokios yra būtinos priemonės ir koks turėtų būti jų ergonominis išdėstymas.

Apie Biuro organizuojamus mokymus pasakoja ir grupę žmonių iš Kaišiadorių koordinavusi bei kartu į mokymus vykusi Kaišiadorių savivaldybės administracijos gydytoja Danguolė Miliauskaitė: „Esame išties dėkingi, kad Vilniaus visuomenės sveikatos biuras sudarė sąlygas visai grupei iš Kaišiadorių atvykti į Vilnių ir išmokti, kaip tinkamai pasirengti COVID-19 mėginių paėmimo procedūrai. Mokymų metu mūsų 12-kos žmonių grupė galėjo susipažinti ne tik su teorija, bet išbandyti ir praktines užduotis, kurioms atlikti buvo naudojami specialūs manekenai. Apmokyti specialistai teigė, kad informacija buvo pateikta itin aiškiai ir suprantamai, o vaizdinė medžiaga apie mėginio paėmimo tvarką, tepinėlio paėmimą iš nosiaryklės bei gerklų, kuri buvo rodoma mokymų metu, buvo labai naudinga ir reikalinga viso proceso metu.“

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist