Sekmadienio vakarą Karaliaus Mindaugo tiltas nušvito violetine spalva. Taip Vilnius su daugiau nei 100 pasaulio šalių mini Purple Day (liet. Purpurinė diena), kurios tikslas skleisti informaciją apie epilepsiją ir griauti mitus apie šią ligą.

Šios dienos proga Vilniaus miesto savivaldybė primena apie veiksmus, kuriuos būtina atlikti, jeigu žmogų ištiks epilepsijos priepuolis. Pirmiausia, epilepsijos ištiktą asmenį reikia paguldyti ant grindų, siekiant išvengti traumų. Apverskite asmenį ant šono, kad jam būtų lengviau kvėpuoti ir pašalinkite iš aplinkos aštrius daiktus, kurie gali sužaloti. Po galva padėkite minkštą daiktą, atlaisvinkite drabužius, o jeigu reikia – nuimkite akinius. Jei traukuliai po 5 minučių nesibaigia, skambinkite 112.

Ko nedaryti epilepsijos atveju: niekada nelaikykite žmogaus prispausto, nevaržykite jo judesių. Jokių būdu nedėkite nieko į burną, nes tai gali sužaloti dantis ir žandikaulį. Nebandykite daryti įpūtimų iš burnos į burną, tik švelniai pajudinkite. Jokiu būdu nesiūlykite nieko valgyti ir gerti, kol žmogus pilnai neatsigaus po priepuolio. 

Purple Day (liet. Purpurinė diena) – tai pasaulinė akcija, kurios tikslas – didinti pasaulinį informuotumą apie epilepsiją ir išsklaidyti paplitusius mitus bei baimes, susijusias su šiuo neurologiniu sutrikimu. Šią dieną siekiama mažinti socialinę stigmą, kurią paprastai patiria daugelis sergančiųjų epilepsija, užtikrinti epilepsija sergančiųjų saugumą ir jų teisių gynimą bei skatinti sergančiuosius epilepsija imtis veiksmų savo bendruomenėse siekiant šių tikslų. Ši diena minima kasmet kovo 26 d.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

7 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate naująją e. bilieto sistemą viešajame transporte?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.