Vilniaus miesto savivaldybė, remdamasi profesionalių konsultantų pagalba, parengė strateginę miesto kryptį – artimiausių dešimties metų Vilniaus tikslą. Vilniaus strateginė kryptis 2030 metams – apjungiant veržlumą ir darną tapti sklandžiu miestu. Tikslui matuoti pasirinkti trys kriterijai: gyvenimo trukmė, laimės lygis ir kelionės laikas.

Pasak Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus, miestui būtina paprasta, aiški ambicija ir kartu įsipareigojimas, kokį Vilnių norime kurti.

„Mėgstame pabrėžti, kad esame tarp Rytų ir Vakarų, tačiau negalime būti tik kryžkelė tarp šių skirtingų lokacijų, nes kryžkelės tik pravažiuojamos, o Vilnius turi siekti būti centru, susitikimų vieta. Esame jaunas, augantis miestas, todėl norime ir turime būti veržlūs, tačiau iš kitos pusės, miesto darna garantuoja stabilumą ir patogų gyvenimą. Ilgai ieškoję radome kryptį, kuri apjungtų šias dvi gana skirtingas savybes – Vilnius turi tapti sklandžiai veikiančiu miestu“, – sakė Vilniaus meras.

Šią strateginę kryptį bus siekiama įdiegti savivaldybės išskirtose septyniose miesto gyvenimo srityse: aplinka ir miesto plėtra, socialinė apsauga, judumas, kultūra, saugumas ir apsauga, sveikata ir sveikatingumas, švietimas. 

Kuriant miesto strateginę kryptį atsispirta nuo miesto DNR – tai, kas užkoduota Vilniaus identitete: istorija, aplinka ir progresas. Greta to išskirti trys Vilniaus varikliai, kurie stumia miestą į priekį: greitis, atvirumas ir sumanumas.

Šiuo metu savivaldybę strateginę kryptį pristato visoms svarbioms tikslinėms auditorijoms. Artimiausiu metu planuojamas jos diegimas visose miesto gyvenimo srityse.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

16 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist