Miestas

Žirmūnuose pasodinta medžių alėja

Vilniaus miesto savivaldybė informuoja, jog Žirmūnuose, Kareivių gatvėje, vyksta paskutinis darbų, suplanuotų įrengiant lietaus nuotekų kolektorių, etapas. Išsprendus aplinkinės teritorijos užtvindymo liūčių metu ir paviršinių lietaus nuotekų išvalymo problemą, greta pėsčiųjų ir dviračių tako sodinama medžių alėja.

„Dalį seniau čia augusių medžių teko pašalinti tiesiant vamzdyną, bet dabar šis praradimas bus solidžiai kompensuotas!“, – rašoma Vilniaus miesto savivaldybės pranešime.

Prie tako ir kitapus Kareivių gatvės, ties takeliu į Žirmūnų paplūdimį, jau sodinama per 100 raudonųjų ąžuolų ir 30 klevų, kurių kamienų skersmuo – bent 8 centimetrai. Tad neteks ilgai laukti, kol šie sodinukai kurs šešėlį einantiems ir važiuojantiems taku.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!


31 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rimantas
Rimantas
1 mėnesį

Klausimas, kodėl sodinami vien lapuočiai? Žiemą jie nei orą valo, nei vėją ar triukšmą stabdo, o rudenį dar lapų krūvas teks surinkti ir išvežti. Kitoje Kareivių g. pusėje tik įregus šią gatvę ir tiltą su kaimynais sodinome pušis kurios visais metų laikais džiugina akį, saugo nuo taršos ir triukšmo. Vilnius 5 mėn per metus realiai yra be želdynų, todėl ir tarša tuo metu būna pati didžiausia, ypač kietosiomis dalelėmis.

Valdas
Valdas
1 mėnesį

Labai įdomu,
pirma vieni sako, kad raudonieji ąžuolai invazinė rūšis ir juos reikia iškirsti… o čia sodina.
Antra, ąžuolai rudenį, o čia jau žiema, nesisodina ir nesikasa nes neprigyja, jiems vėlyvas šaknų pakirtimas pražūtingas.

Rokas
Rokas
1 mėnesį

Ne vienam vilniaus rajone nėra nė apšvietimo, nei šaligatvių, bet sodina medžius kur jų ir taip yra. Gana juokingas požiūris investuoti nuolatos į tas pačias vietas. Nebent kitur gyvenantys žmonės gali nemokėti mokesčių?

Atsakymas verksniui
Atsakymas verksniui
1 mėnesį
Atsakinėti į  Rokas

Kokiuose normaliuose rajonuose nėra šaligatvių ir apšvietimo Vilniuj? Nebent tik tuose, kur žmogeliai prisiperka pigių žemės sklypų laukynėse ir pasistato pigų namų, negalvodami apie jokią infrastruktūrą. O vėliau verkia, jog nieko aplinkui nėra ir reikalauja nemokamai nutiesti šaligatvius, įrengti atšvietimą, pastatyti darželius, mokyklas ir t.t.

Mad
Mad
1 mėnesį
Atsakinėti į  Rokas

Atrodo visuose rajonuose teko lankytis, bet kad kažkur šaligatvių ar apšvietimo nebūtų – neteko matyt.
Rokai, kuriam ar kuriuose rajonuose čia taip?

Vai
Vai
1 mėnesį
Atsakinėti į  Mad

Saligatviai is pliteliu mozaiku labiau panasus i misko takelius nei i saligatvius. Uzigalvojes lengvai gali koja issisukt. Ir tokiu vietu tikrai yra labai daug. Pvz Narbuto gatves kalnas. Jis turetu jungt Laisves prospekta, Pilaite su centru, bet tiek pestiesiems, tiek dviratininkams ar paspirtukininkams normalaus tako ten galima sakyti nebera, o vietomis ir nebuvo.
Nors ir tenka pasidziaugt, kad tikrai nemazai saligatviu yra atnaujinama, patiesiama daug normaliu dviraciu taku, bet tuo paciu ir liudna, kad seni saligatviai buvo tiek apleisti ir kartais daugiau demesio ir pinigu skiriama parodomiesiems projektams, primirstant kasdienine aplinka.

Back to top button