Miestas

Žirmūnuose baigtos įrengti net 15 sporto, žaidimų, poilsio aikštelių

Žirmūnų seniūnija pranešama, jog „Žirmūnų trikampyje“ jau priduotos eksploatuoti 9 vaikų žaidimų aikštelės, 3 universalios sporto aikštelės bei 3 aktyvaus poilsio aikštelės Minties, Žirmūnų ir Tuskulėnų g.

Primename, jog 2019 metų rudenį, viename seniausių Vilniaus rajonų prasidėjo „Žirmūnų trikampiu“ vadinamo didžiulio kvartalo tvarkybos darbai. Iki 2022 metų čia bus įrengti nauji pėsčiųjų ir dviračių takai su apšvietimu, sporto aikštelė, skveras su poilsio zona, vaikų žaidimų ir sporto aikštelėmis, atsinaujins apšvietimas, eismo reguliavimas. Tai bus pirmas toks kompleksinis visų didelio kvartalo erdvių sutvarkymas Vilniaus miesto moderniojoje istorijoje. ES lėšomis dalinai finansuojamas projektas reikšmingai pagerins gyvenimo kokybę Žirmūnuose. 

Šalia naujų pėsčiųjų ir dviračių takų yra suplanuota pasodinti beveik dvigubai daugiau – 567 naujų medžių ir 4220 krūmų, kurie apjungs žaliąsias erdves ir bus tarsi „žalieji koridoriai“. Suprojektuotos naujos poilsio erdvės, kuriose gausu želdinių, ribojančių poilsio zonas nuo gyvenamųjų namų, gatvės triukšmo bei dulkių. Kadangi esami želdiniai rajone nebuvo gausūs rūšine sudėtimi, projektuojant naujas rūšis, buvo į tai atsižvelgta. „Žirmūnų trikampyje“ atsiras dekoratyvios tiek lapais tiek žiedais medžių ir krūmų rūšys, pvz. lanksva, forzitija, jazminas ir kt., gudobelė, slyvos, raudonlapiai klevai ir kt. Želdynai bus papildyti spygliuočiais – serbinėmis, dygiosiomis eglėmis, kalninėmis bei juodosiomis pušimis. Parenkant želdinių rūšis atsižvelgta ir į tai, jog augalai pritrauktų kuo daugiau paukščių, todėl pasirinkti šermukšniai, gudobelės ir kt. medeliai.

„Žirmūnų trikampio“ teritorijos sutvarkymas yra svarbus gyventojams saugumo, estetine ir rekreacine prasmėmis. Viešųjų erdvių sutvarkymas – vienas prioritetinių naujos kadencijos savivaldybės politikų uždavinių.  

Įvertink šį straipsnį


Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

15 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Donata
Donata
1 mėnesį

Kiemuose visai nėra kur statyti mašinų, tai kokia čia kvartalo renovacija!

hmmm
hmmm
1 mėnesį
Atsakinėti į  Donata

o statydavot mašinas ant pievelių ar krepšinio aikštelėse?? prie ko čia žaidimų aikštelės ir jūsų surūdijusios geldos, a?

pavydas bambą graužia?
pavydas bambą graužia?
1 mėnesį
Atsakinėti į  hmmm

pagal savo geldos rūdis prašom nespręst apie kitų transporto priemonių techninę būklę

Odeta
Odeta
1 mėnesį

Ismesti pinigai. Ner ten zmoniu, nes tai ne zmonems pastatyta..

hmmm
hmmm
1 mėnesį
Atsakinėti į  Odeta

o kam pastatyta? šunims?

Architektas
Architektas
1 mėnesį

Aikštelių daug, o kokybės nulis, nes ten nėra nei vaikų, nei suaugusiųjų, reiskias aikštelės yra neįdomios, geriau pasamdyti architektus sukurtų vieną, bet įdomu projektą, o ne kiemuose stampuotu tą vienoda kinietiškai variantą visur

hmmm
hmmm
1 mėnesį
Atsakinėti į  Architektas

o kas ten yra??? kokios kokybės ten tau trūksta? aikštelės buvo aplipusios vaikais, kai dar tvoros nebuvo nuimtos, rajonas atsigavęs tiesiog akyse, lyginant su prieš tai buvusiom asfaltuotom aikštelėsm su sulūžusiais krepšinio lankais ar nutryptom pievelėm… tu ten bent buvai ar tiesiog iš lempos šablonus ploji prie kiekvieno straipsnio:/? šlykštūs tokie tipai iki vėmimo

G.
G.
1 mėnesį
Atsakinėti į  Architektas

Jei estate nesportuojantis ir neaktyvus zmogus tai gal ir neidomios. As tai pamaciau ir negalejau atsizavet tokiom aikstelem. Tiesiog puiku! Nes iki siol visur statydavo tas aiksteles skirtas labiau vyresniem zmonemis, pasyviau sportojuantiems. Mano manymu visur turetu buti kombinuojamos vaiku zaidimu aiksteles kartu su sporto aikstelemis skirtomis tiek aktyvesniam tiek pasyvesniam sportui.

Paskutinį kartą redaguota 1 mėnesį (G.)
Back to top button