Vilniuje kitą šildymo sezoną deginti mazutą centralizuotai tiekiamos šilumos gamybai ruošiamasi atsižvelgiant į galimą dujų trūkumą, sako Vilniaus šilumos tinklų (VŠT) vadovas Gerimantas Bakanas.  Pasak jo, mazuto deginimas artėjantį šildymo sezoną sostinės gyventojams leistų išlaikyti ir praėjusio sezono šilumos kainas. 

„Pagrindinė priežastis, kad gali pritrūkti dujų, ir mes turime būti pasiruošę. O antras momentas, kad mes galime turėti geresnes kainas. Bet, žinokite, pagrindinė (mazuto deginimo – BNS) priežastis yra tai, kad gali pritrūkti dujų ir mes turime būti tam pasiruošę“, – BNS teigė G. Bakanas. 

VŠT vadovas BNS anksčiau teigė, jog įmonė jau pasirašė sutartį su „Ignitis grupe“, pagal kurį kitam šildymo sezonui – šešiems mėnesiams – užtikrino 100 proc. būtino dujų kiekio. 

G. Bakanas prognozavo, jog mazuto naudojimas centralizuotai tiekiamos šilumos gamybai kitą sezoną leistų išlaikyti panašias šilumos kainas sostinės gyventojams kaip ir praėjusį. 

„Prie to, ką modeliuojame, kas liečia šilumos kainą, (…) tai galime sugebėti išlaikyti maždaug praėjusių metų lygį, jeigu mes deginsime mazutą“, – teigė G. Bakanas. 

Pasak jo, praėjusį šildymo sezoną vidutinė šilumos kaina Vilniuje siekė 8,63 cento už kilovatvalandę (kWh), tuo metu nedeginant mazuto artėjantį sezoną šilumą vilniečiams galėtų brangti vidutiniškai iki 12–13 centų už kWh. 

Anot G. Bakano, mazutas kitą sezoną didžiąja dalimi pakeistų dujas, gaminant centralizuotai tiekiamą šilumą, iš mazuto šildymo sezono metu vidutiniškai per parą būtų pagaminta apie 400 megavatų šilumos. 

VŠT vadovas teigė, jog norint Vilniuje deginti mazutą, atitinkamas metodikas dar turi parengti ir patvirtinti Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) – G. Bakanas tikisi, kad jos bus patvirtintos rugsėjį. 

Jis patvirtino, kad norint deginti mazutą, VŠT turės įsigyti papildomus apyvartinius taršos leidimus (ATL), kurie kainuotų 30 proc. brangiau nei tada, kai jie perkami deginant dujas, tačiau tai vis tiek leistų išlaikytų praėjusių metų šildymo kainų lygį.

Kiek papildomai mazuto deginimui reikėtų įsigyti ATL, G. Bakanas pasakyti negalėjo. 

VŠT vadovo teigimu, ATL būtų įsigyjami biržose tarpininkaujant anksčiau šilumos tiekėjo skelbtą konkursą laimėjusiai įmonei „Vertis Environmental Finance”.

Vyriausybė praėjusį trečiadienį leido savivaldybių šilumos tiekimo įmonėms neskelbiamų derybų būdu pirkti mazutą ir dyzeliną – taip siekiama išvengti smarkiai padidėjusių išlaidų gamtinėms dujoms. 

Energetikos grupė „Ignitis grupė“ anksčiau tikino, kad jos valdomoje Vilniaus kogeneracinėje jėgainėje biokuro įrenginius pastatys iki šių metų pabaigos, tačiau pavasarį paaiškėjo, kad darbai bus baigti tik kitų metų pirmąjį ketvirtį. 

Dėl vėluojančių statybų sostinėje 44 proc. šilumos pagaminama deginant dujas, kai vidutiniškai Lietuvoje 75 proc. jos gaminama iš biokuro.  

Autorius Giedrius Gaidamavičius

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

10 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Kokio atlyginimo (į rankas) pakaktų, kad būtų įmanoma gyventi sostinėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist