Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) Nacionalinio stadiono sutarties pokyčius įvertinti planuoja per 2–3 savaites. Kaip Eltai teigė VPT vyresnioji patarėja Evelina Butkutė-Lazdauskienė, šiam klausimui yra skiriamas išskirtinis dėmesys, tačiau sutartis yra didelės apimties, tad ją peržiūrėti reikia laiko.

„Vilniaus daugiafunkcio komplekso projektas ir sutartis yra didelės apimties, Tarnybos specialistai turi atsakingai ir kompleksiškai peržiūrėti ir tam reikia laiko. Kai kuriuos reikiamus dokumentus VPT gavo tik prieš porą dienų, tad Tarnyba turėjo per mažai laiko apžvelgti tokios apimties sutarties pakeitimus“, – aiškino E. Butkutė-Lazdauskienė.

„Šiam klausimui skiriame išskirtinį dėmesį, tad planuojame per 2–3 savaites atlikti sutarties visapusišką pakeitimų peržiūrą ir pateikti Tarnybos poziciją dėl kelių dalykų: indeksacijos ir, ar pakeitimai yra esminiai, ar ne“, – tikino ji.

ELTA primena, kad trečiadienį Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė pokyčiams, numatytiems sostinės daugiafunkciame projekte. Komplekse turėtų atsirasti universali kultūros ir sporto renginiams tinkama arena, didėti Nacionalinio stadiono vietų skaičius, po indeksavimo sutarties vertė augs iki 157,2 mln. eurų.

Prieš statybų atnaujinimą savivaldybei dar reikės sulaukti teigiamų Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) ir Europos Komisijos (EK) išvadų.

Nacionalinio stadiono projektą Vilniuje iš kapitalo fondų valdytojos „BaltCap“ ketina perimti nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Hanner“. Pasak sostinės mero Valdo Benkunsko, vien faktinė statybų kaina nuo 2020 m. pradžios iki 2022 m. vidurio padidėjo 40 proc.

V. Benkunskas antradienį teigė, kad po indeksavimo Nacionalinis stadionas su visu daugiafunkciu kompleksu turėtų kainuoti maždaug 1,2 mln. eurų daugiau nei planuota anksčiau, t. y. 157,2 mln. eurų. Skaičiuojama, statybos darbai pabrango 27,1 mln. eurų, dar prisidėtų naujų darbų (3 tūkst. papildomų vietų stadione ir universali arena), t. y. 13 mln. eurų. Tačiau teigiama, kad 38,1 mln. eurų būtų galima sutaupyti skolinantis tik 2 m., o ne 22 m., kaip planuota anksčiau.

Sostinės savivaldybės Kontrolės komitetas, kurio daugumą sudaro opozicijos nariai, praeitą savaitę kritiškai vertino pristatytus projekto pokyčius ir nusprendė kreiptis į VPT dėl teisinio įvertinimo.

Seimo Audito komitetas savo ruožtu nusprendė kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybę su rekomendacija, kad balsavimas sostinės taryboje dėl šio projekto būtų atliktas tik gavus Finansų ministerijos bei VPT išvadas.

„BaltCap“ šiuo metu susiduria su reputacijos problemomis, po to, kai paaiškėjo, kad buvęs fondo partneris Šarūnas Stepukonis galėjo pasisavinti apie 40 mln. eurų ir bent dalį jų pralošti kazino.

„Hanner“ savininkas Arvydas Avulis nurodo, kad stadiono statybas galėtų užbaigti iki 2026 metų pabaigos.

Visą daugiafunkcį kompleksą sudaro Nacionalinis stadionas su sporto muziejumi viduje, sporto centras su krepšinio, rankinio, gimnastikos, bokso salėmis, trys futbolo treniruočių aikštės, tarptautinės kategorijos lengvosios atletikos stadionas su futbolo aikšte, lengvosios atletikos apšilimo zona su mėtymo sektoriais, kultūros centras su biblioteka ir 300 vietų vaikų darželis.

Ignas Dobrovolskas (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

10 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist