Miestas

Vokiečių gatvėje – taikos ir vilties pieva

Kol Vokiečių gatvė laukia baigiamų projektuoti pokyčių, Vilniaus savivaldybė žalias jos erdves užsės mėlynomis ir geltonomis gėlėmis – Taikos ir vilties pieva turėtų pražysti liepą ir žydėti iki pat rudens.

Per visą Vokiečių gatvę besidriekiančioje pievoje žydės 15-os rūšių gėlės: mėlynai – agurklės, rugiagėlės, trispalviai vijokliai, šunlielės, žiomenės, gilijos, linai ir juodgrūdės, o geltonai – medetkos, ešolcijos, gludai, serenčiai, gvaizdūnės ir saulėgrąžos (dvi rūšys) – nacionalinė Ukrainos gėlė, simbolizuojanti drąsą, viltį ir solidarumą.

Dirva augalams bus pradėta ruošti nuo birželio 1 dienos: želdinimo specialistai supurens paviršių, atveš papildomo dirvožemio. Pieva driekiasi apie 20 arų – pernai šioje teritorijoje buvo rekonstruota šilumos trasa. Pasėti augalai bus aptverti apsaugine tvorele.

 

Anot gamtos apsaugos specialistės Vilmos Gudynienės, žydinčios pievos mieste atlieka svarbias ekologines funkcijas, sudaro gyvenimo sąlygas nektaru mintantiems organizmams, gyvenantiems atvirose miesto buveinėse. Viename kvadratiniame pievos metre galima aptikti iki kelių dešimčių augalų rūšių, daugybę skirtingų vabzdžių ar kitų organizmų.

„Tiek sėtinėse, tiek natūraliose miesto pievose gyvena didesnė biologinė įvairovė. Pievos mažina vandens ar vėjo erozijos intensyvumą, reguliuoja vandens apytaką“, – sako V. Gudynienė. – Be to, didina oro drėgnumą, mažina aplinkos temperatūrą, dirvožemio taršą. Viduryje miesto klestinčios pievos – ne tik grožis akims, bet ir gera edukacija visuomenei apie biologinės įvairovės svarbą.“

Taikos ir vilties pievos iniciatyvą palaiko Savivaldybės įmonė Vilniaus šilumos tinklai, pernai rekonstravusi nematomą Vokiečių gatvės dalį, kuria į vilniečių namus keliauja šiluma. Atnaujinant gatvę po ja buvę pusšimčio metų vamzdynai pakeisti moderniais ir patikimais. Šios rekonstrukcijos metu bendrovė rūpinosi brandžių medžių išsaugojimu, neliko abejinga ir dabartiniam gatvės vaizdui.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
19 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
XooX

Geriau tuos pinigus fondui kokiam būtų paaukoję…

Viačeslav-bmZlt-slavka/dugno savo...

Duok Dieve!…,- ir tuom viskas pasakyta…

Bob

Būtų šaunu sužinoti tokios iniciatyvos kaina 🙂

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button