Miestas

Viršuliškėse atsiras didžiausias 3D gatvės piešinys Lietuvoje

Vilniuje, šalia Spaudos rūmų, bus tapomas didžiausias Lietuvoje 3D gatvės piešinys. Jo kūrimą inicijuoja NT plėtros bendrovė „Omberg group“, o jį tapys pasaulinio garso gatvės menininkas iš Vokietijos Edgaras Muelleris.

Įspūdingo dydžio – net 30 metrų ilgio ir 10 metrų pločio – 3D piešinyje bus vaizduojamas siurrealus, atgimstančią Viršuliškių jaunystę simbolizuojantis vaizdas. Netradicinis gatvės meno kūrinys – tai „Omberg group“ dovana Viršuliškių ir viso Vilniaus gyventojams, teigia bendrovės vadovė Dalia Andrulionienė.

„Viršuliškės – akyse jaunėjantis, labai perspektyvus rajonas. Jame mes turime du projektus, o ir kiti plėtotojai čia sparčiai vysto butus, biurus, kitus komercinius objektus. Tačiau, palaikant rajonų gyvybę, svarbu juose sukurti dėmesio vertų išskirtinių traukos objektų, sukviečiančių žmones iš kitų miesto kampelių.

 

Dėl to ir nusprendėme pasikviesti į Lietuvą vieną žymiausių pasaulio gatvės menininkų, kuris Viršuliškes papuoš išskirtiniu piešiniu, kuriam analogų nėra ne tik Vilniuje bei visoje Lietuvoje, bet ir, kiek mums žinoma, kitose Baltijos šalyse“, – sako D. Andrulionienė.

3D gatvės piešinį Viršuliškėse kurs žymus gatvės menininkas iš Vokietijos Edgaras Muelleris. Tapytojas yra vienas geriausių pasaulyje 3D iliuzijų tapytojų, kurio darbus seka didžiausi tarptautiniai žiniasklaidos kanalai. E. Muelleris taip pat yra vienas iš nedaugelio asmenų pasaulyje, gavusių „Maestro Madonnari“ – gatvės meno meistro – titulą.

E. Muellerio teigimu, jis džiaugiasi galėdamas kurti Lietuvoje ir noriai bendraus su piešimo procesą stebinčiais aplinkiniais.

 

„Mane žavi tai, kad 3D gatvės paveikslų niekada neįsigysite meno galerijoje, jie yra ypač glaudžiai susiję su vieta, kurioje yra nutapyti. Todėl aš labai mielai laukiu komentarų iš žiūrovų – mano paveikslai auga su kiekvienu auditorijos klausimu ar net kukliausiu žvilgsniu. Tik tuomet, kai galiu bendrauti su aplinkiniais, tapymas man yra iš tikrųjų smagus“, – sako E. Muelleris.

Didžiausias Lietuvoje 3D gatvės piešinys bus kuriamas 8 dienas nuo birželio 2 d., Laisvės prospekte prie Spaudos Rūmų, Vilniuje. Atvykti pažiūrėti, kaip vyksta 3D iliuzijos piešimas, minėtomis dienomis yra kviečiami visi miesto gyventojai ir svečiai.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
30 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vytautas
Vytautas
4 mėnesius

Tai kainuos miestui?

Bob
Bob
4 mėnesius

Dėl vieno įdomesnio projekto atgimstantys Viršuliškės Omberg pasaulyje, dėl kreidelių ir print’ų ant trinkelių atgimstantys Justiniškės VMS pasaulyje. Ką jie vartoja? Kiek tekdavo atsidūrti Višuliškėse ir Justiniškėse – jokio atgimimo nemačiau, tipiniai sovietiniai miesto valdžios užmiršti ir “užkonservuoti” miegamieji rajonai su aibe problemų.

aha, jo
aha, jo
4 mėnesius
Atsakinėti į  Bob

nezysk

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button