Šalies sostinė teiks paraišką tapti Europos Žaliąja sostine 2025 metais – tam šiandien pritarė Vilniaus miesto taryba. Europos Komisija šį titulą skiria už pirmavimą 7-iose miestiečių gyvenimo kokybei svarbiose srityse – nuo oro ar vandens kokybės iki biologinės įvairovės ir prisitaikymo prie klimato kaitos.

„Žalias miestas reiškia šiuolaikiškus namus, gyvas viešas erdves, lengvą susisiekimą. Gyventi žaliau reiškia ir gyventi taupiau, nes sąskaitos už žalesnes komunalines paslaugas gali būti kur mažesnės dėl sutaupytos energijos, dalijimosi bei žiedinės ekonomikos teikiamos naudos“, –  sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius

Žaliosios sostinės apdovanojimas suteiktų miestui prestižo ir žinomumo, kuris padėtų Vilniui pritraukti daugiau investicijų ir ES finansavimo, pavyzdžiui, būstų energetinio efektyvumo, susisiekimo ir kitoms miestų gyvenimo kokybei svarbioms sritims. 

Europos Žalioji sostinė taip gauna ir politinį Europos komisijos palaikymą, garbingą vietą svarbiausiuose ES žaliąjį kursą lemiančiuose politiniuose įvykiuose ir iniciatyvose, taip pat 600 000 Eur finansavimą ES mastelio renginiams.

Pirmasis Europos Žaliosios sostinės titulą praeitame dešimtmetyje laimėjo Stokholmas. Šiais metais Europos Žaliąja sostine paskelbtas Talinas, o 2024 m. ja bus Valensija. Žaliosios sostinės tampa Žaliųjų sostinių tinklo, kuriam priklauso 36 miestai, dalimi ir toliau bendradarbiauja įgyvendindamos ambicingas miestų tobulinimo idėjas. 

Vilnius jau turi svarių žaliosios politikos pasiekimų, kuriuos sustiprintų siekiamas Europos Žaliosios sostinės apdovanojimas. Praėjusiais metais Vilnius tapo vienu iš 100 Europos išmanių ir klimatui neutralių miestų misijos nariu. Laimėję vietą šioje misijoje, miestai gauna solidžią finansinę ir metodinę paramą, padedančią pasiekti žalumo ir neutralumo klimatui tikslų. Vėliau žalumo srityje pirmaujantys miestai, tarp kurių jau yra Vilnius, dalijasi patirtimi su kitais. Vien 2023 m. šiai miestų misijai skirta 360 mln. Eur ES paramos lėšų.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

9 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar tikitės, jog naujasis meras pakeis sostinę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.