Miestas

Vilnius paskirstė rekordiškai – daugiau kaip 0,5 mln. eurų kultūros projektams

Savivaldybė kultūros projektams remti paskirstė 577 tūkst. eurų – daugiausiai per visą konkurso istoriją. Šiemet savivaldybė sulaukė rekordinio dalyvių paraiškų skaičiais Kultūros rėmimo programų projektų konkurse – net 509. Atrinkti 219 puikių projektų.

2021 m. finansavimas skiriamas įvairiausiems šiuolaikiniams kultūros projektams: vilniečių ir miesto svečių lauks daugiau inovatyvių parodų, pasirodymų netradicinėse erdvėse, eksperimentinių ir edukacinių projektų, spektaklių. Bus kviečiama naujai atrasti klasikinį meną – pasiklausyti vargonų muzikos, džiazo atlikėjų. Miesto erdvėse įsikurs „Kristupo vasaros festivalis“, mėgautis kokybišku kinu kvies „Kino pavasaris“, skambės „Gatvės muzikos diena“ ir kt. Daugiau dėmesio šįmet bus skirta renginių ir projektų lankytojams, turintiems specialiųjų poreikių.

„Konkursas suteikia galimybę Vilniaus kultūros organizacijoms lengviau realizuoti susiplanuotas veiklas, gimusias naujas iniciatyvas, ar  tęsti jau gilias tradicijas turinčius projektus, vis nustebinti netikėtomis idėjomis. Kasmet sulaukiame vis didesnio susidomėjimo šiuo konkursu ir tai labai įkvepia – 2021-aisiais visų laukia dar daugiau kokybiško turinio ir išsiilgtų renginių, kurie bus skirti pačioms įvairiausioms auditorijoms“, – sako Vilniaus miesto mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

 

Sostinės savivaldybės organizuojamas konkursas yra ypatingas tuo, kad apima labai platų kultūros iniciatyvų spektrą – ne tik naujus ir tęstinius projektus, pavienes iniciatyvas ir festivalius, vietinius renginius bet ir vilnietiškos kultūros sklaidą užsienyje, dalyvavimą tarptautinėse konferencijose.

Šiais metais buvo atnaujinti konkurso nuostatai, atsirado papildomų finansavimo programų: vietoje įprastų 9 programų, jų šiemet jau 14. Viena iš naujovių – programos suskirstytos į bendrines ir specialiąsias, kurios skirtos tęstiniams ir naujiems projektams, kultūrinėms ir meninėms iniciatyvoms.

Į bendrinės programos lauką pateko vizualieji, scenos menai, muzika, kinas, literatūra ir leidyba, kultūros ir kūrybinės industrijos, etninė kultūra ir mėgėjų menas bei tautinės bendrijos. Specialiosios programos – Vilniaus 700 metų jubiliejaus iniciatyvos, kultūros ar meno festivalių organizavimas, kultūros sklaida užsienyje, erdvių nuoma, kultūros edukacija ir skaitmeninis menas.

 

Šiais metais visos sutartys pasirašomos tik elektroniniais parašais, tad konkursų laimėtojai kviečiami į tai atkreipti dėmesį.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
11 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rokas
Rokas
11 mėnesius

jo, saviems neblogai padalino:/ na, yra kaip yra. Vieni turi blata, kiti ne

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button