MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Europos judumo savaitė
Nuotr.: Kastyčio Mačiūno
Miestas

Vilnius paskelbė startą Europos judumo savaitei

Sostinėje prasidėjo Europos judumo savaitė (European Mobility Week) – vilniečiai nuo šiandien iki rugsėjo 22 dienos kviečiami pakeisti savo judėjimo mieste įpročius ir į darbą, mokymo įstaigas ar laisvalaikio vietas vykti ne automobiliu, o aplinkai draugiška transporto priemone, rekordiškai atsinaujinančiu sostinės viešuoju transportu ar pėsčiomis.

Europos judumo savaitė Vilniuje šiandien atidaryta renginiu „Pasirink ir Judėk“ Lukiškių aikštėje, kuris subūrė vilniečius ir miesto svečius, judančius dviračiais, paspirtukais, riedlentėmis ir kitomis darniomis transporto priemonėmis. Taip sostinė prisijungė prie kasmetinės Europos judumo savaitės, kuri visoje Europoje minima rugsėjo 16-22 d. ir skiriama tam tikrai temai. Šiemet Europos Komisijos inicijuojamos judumo savaitės tema – „Transporto daugiarūšiškumas“ primena, kad savo judėjimui mieste galima išbandyti įvairias alternatyvias transporto priemones ir derinti jas tarpusavyje.

Europos judumo savaitė
Nuotr.: Kastyčio Mačiūno

„Vilnius yra atviras, gyvas ir dinamiškas miestas. Vis daugiau vilniečių po miestą keliauja kitaip ir transporto priemones renkasi lanksčiau, jos įdomesnės ir, svarbiausia, draugiškos aplinkai. Todėl sostinės gyventojai puikiai atspindi ir šių metų Europos judumo savaitės temą – transporto daugiarūšiškumą. O jeigu dar yra neišdrįsusių vilniečių judėti kitaip, nei yra įpratę, šiandien prasidėjusi Europos judumo savaitė yra puiki proga mesti sau iššūkį ir kelionėms rinktis ne automobilį, o pavyzdžiui dviratį ar sparčiai atsinaujinantį viešąjį transportą“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Į Lukiškių aikštę su pačiomis įvairiausiomis transporto priemonėmis sugužėjusių vilniečių laukė specialios pramogų, diskusijų ir poilsio zonos. Ypatingo vilniečių susidomėjimo sulaukė diskusijų zonoje vykę pokalbiai. Diskusijoje „Kodėl judame darniai“ mintimis dalinosi „Citybirds“ įkūrėjas Ignas Survila, rašytoja Rasa Sagė, darnaus judumo ekspertė Kristina Gaučė, kineziterapeutas Eimantas Žeimys ir sveikatingumo motyvatorė bei #walk16 mobilios programėlės kūrėja Vlada Musvydaitė. Diskusiją moderavo TV laidų vedėja Ugnė Galadauskaitė. Apie Vilniaus darnaus judumo planą bei judėjimo naudą miestiečiams kalbėjo Vilniaus miesto mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius, Vilniaus administracijos vadovas Povilas Poderskis, vienas iš darnaus judumo plano rengėjų Marius Berulis, įmonės „Homoeminems“ atstovas Žemartas Budrys.

Europos judumo savaitė
Nuotr.: Kastyčio Mačiūno

Mažiausieji vilniečiai su tėveliais džiūgavo pramogaudami pripučiamų batutų kliūčių ruože, o mėgstantys pasivaržyti draugiškai rungtyniavo specialioje simbolinėje kliūčių trasoje. Pirmieji keli šimtai vaikų, į renginį atvykę pasipirtuku, riedlente, dviračiu, riedžiu ar kita alternatyvia transporto priemone, buvo apdovanoti specialiais Europos judumo savaitės atminimo medaliais. Taip pat visi susirinkusieji galėjo išbandyti elektrinius, be garso riedančius ekologiškus paspirtukus, o smalsiausieji sužinojo ir apie saugumą keliaujant šia transporto priemone. Renginyje daug dėmesio sulaukė ir speciali Lietuvos policijos palapinė, kurioje buvo galima dviratį įregistruoti į policijos prevencinės veiklos valdymo informacinę sistemą, siekiant apsaugoti jį nuo ilgapirščių. Renginyje buvo apdovanoti ir SĮ „Susisiekimo paslaugos“ organizuoto nuotraukų konkurso #PasirinkIrJudėk nugalėtojai.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Vilniaus regione atliekų konteineriai šiais metais degė mažiausiai 26-is kartus: prašo tausoti turtą ir prisidėti prie aplinkos apsaugos

Evaldas Činga

Vietoj planetariumo bus kuriamas Jaunimo mokslo (STEAM) centras

Donatas Andrijauskas

E. Misiūnas: Vyriausybė nesitraukia iš Nacionalinio stadiono projekto

BNS

Sužinokite, kurie 29 sostinės daugiabučių kvartalai pateko į renovuotinų sąrašą

Donatas Andrijauskas

Vilniaus valdžia sugalvojo sutaupyti: už stadiono statybą sumokės per metus

BNS

R. Šimašius: Neries „vamzdžio“ nukelti neplanuojama

ELTA

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika