Miestas

Vilnius nori atsisakyti baltarusiškos druskos

Vilniaus meras Remigijus Šimašius šiandien Vyriausybei pateikė prašymą skubiai priimti nacionalines sankcijas visai baltarusių „Belaruskalij“ produkcijai, tarp jų – ir kelių priežiūrai naudojamai druskai. Dabar galiojančios Baltarusijai įvestos sankcijos neapima natrio chlorido produktų, todėl Vilnius pagal galiojančius teisės aktus ir mažiausios kainos konkursus teisiškai yra priverstas druską pirkti iš šios valstybės režimui artimų gamintojų.

Vilniaus miesto savivaldybės administracija 2019 metais įvykdė tarptautinį viešąjį pirkimą, kuriuo vadovaujantis buvo sudarytos preliminarios sutartys, pagal kurias atliekami atnaujinti tiekėjų varžymaisi konkurse ir perkamos natrio chlorido druskos. Viena iš tiekėjų, kuri beveik visuomet laimi viešuosius pirkimus dėl pasiūlomos mažiausios kainos, uždaroji akcinė bendrovė „Lit Salt Trade“, druską keliams barstyti tiekia iš Baltarusijos valstybinės įmonės OAO „Belaruskalij“. Pagal Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatas, Vilniaus miesto savivaldybė neturi teisinio pagrindo atmesti uždarosios akcinės bendrovės „Lit Salt Trade“ pasiūlymo. Sutartis su tiekėju galioja iki 2022 m. spalio. 

Skaičiuojama, kad iki sutarties pabaigos dar būtų nupirkta apie 20 tūkst. tonų druskos, kurios kaina siektų apie 1,6 mln. Eur. 

 

„Vyriausybės prašome kuo skubiau, ne vėliau nei per 2 savaites, pasiremiant ES Tarybos reglamente 2021/1030 jau išdėstytomis priežastimis ir prielaidomis priimti nacionalines sankcijas visai Baltarusijos Respublikos valstybės įmonės OAO „Belaruskalij“ produkcijai, importuojamai iš Baltarusijos, nes esant dabartinei politinei situacija yra visiškai nepriimtina finansuoti neteisėtą Baltarusijos režimą. Tikėtina, kad panašią problemą sprendžia ir didžiausias šalyje druskos keliams barstyti pirkėjas – bendrovė „Kelių priežiūra“ – bei kitos savivaldybės“, – sakė Vilniaus miesto vicemeras Tomas Gulbinas. 

Savivaldybės administracija dar 2021 m. rugpjūčio 12 d. kreipėsi į Užsienio reikalų ministeriją ir Valstybės saugumo departamentą su prašymu įvertinti, ar produktų tiekimas iš su Baltarusijos režimu sąsajų turinčios įmonės neprieštarauja Lietuvos nacionaliniam saugumui. Rugpjūčio pabaigoje Valstybės saugumo departamentas informavo, kad šis klausimas yra ne departamento kompetencija, o ministerija išaiškino, kad draudimai negalioja sutartims, sudarytoms iki 2021 m. birželio 25 d., be to, šios sankcijos netaikomos natrio chlorido produktams.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
24 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Cha cha cha
Cha cha cha
10 dienas (-ų)

Vilnius pavirto tikru sikasynu

ZIAURU....
ZIAURU....
10 dienas (-ų)

PIRKSIM KELETA KARTU BRANGESNE….TAI NEPERKAM IR NAFTOS, ELEKROS IS RUSIJOS….BEPROCIAI VALDZIOJE KAINUOJA BRANGIAI….

Kristijonas
Kristijonas
10 dienas (-ų)
Atsakinėti į  ZIAURU....

O tu sutiktum kad tavo artimasis pasėdėtų kalėjime kokius 10 metų už tai kad tu Maksimoj gautum nuolaidą 50 proc tam laikui? Pagal tavo logiką turėtum būti beprotis kad tokio pasiūlymo atsisakyt.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button