Socialiniuose tinkluose ir įvairiuose žiniasklaidos kanaluose jau ne kartą buvo kalbėta apie nevalytus šaligatvius, viešojo transporto stoteles ir kiemus. Gyventojams tenka saugotis dar vieno – varveklių. Jų apstu ne tik miesto rajonuose, bet ir senamiestyje.

Artėjant orų atšilimui ir lietui, kyla krentančių varveklių grėsmė. Šiemet jų galima pastebėti visur: ant žemų ir aukštų pastatų. Savivaldybė komentuoja, kad už juos yra atsakingi pastatų administratoriai, kurie turi pasirūpinti praeivių saugumu.

,,Pastatų priežiūra rūpinasi jų savininkai ar paskirti administratoriai. Šaltuoju metų laiku, kai yra varveklių ir sniego sluoksnių nuo stogo kritimo rizika, savivaldybė yra įpareigojusi statinių prižiūrėtojus pastatų apžiūras vykdyti dažniau, atsižvelgti į statinių konstrukcijų ypatumus. Nuo stogo šalinant sniegą ar varveklius, būtina STOP juosta atitverti teritoriją, taip užkertant kelią skaudžioms nelaimėms”, – komentuoja Vilniaus miesto savivaldybė.

Visgi pastatų administratoriai savo pareigų nevykdo. Savaitgalį pavojingos vietos nebuvo atitvertos STOP juosta. Kol šalyje vyrauja minusinė oro temperatūra, gyventojai gali būti ramesni, bet jau nuo antradienio žadama orų atšilimą. Kas tada?

,,Jei nuo pastato krentantis sniegas ar varvekliai sužalotų žmones ar apgadintų automobilius ir kitą turtą – atsakomybė ir nuostolių atlyginimas visuomet tenka pastato savininkui ar administratoriui”, – sako savivaldybė.

Savivaldybė irgi nuošalyje nestovi ir ragina gyventojus apie pavojų keliančias vietas pranešti miesto savivaldybei. Tai galima padaryti ir per ,,Tvarkau Vilnių” puslapį. Specialistai įpareigos pastato savininkus sutvarkyti statinių stogus, kad nekiltų jokios grėsmės praeiviams.

,,Savivaldybė reaguoja į kiekvieną gyventojų pranešimą, įpareigoja savininkus ir administratorius pašalinti pavojų keliančius varveklius, nusivalyti sniegą nuo stogų. Situaciją stebi ir budintys viešosios tvarkos pareigūnai. Esant pavojingai situacijai, pareigūnai inicijuoja teritorijos aptvėrimą laikina STOP juosta”, – priduria savivaldybė.

Esant nepalankioms oro sąlygoms, savivaldybė ir jos valdoma įmonė ,,Grinda” jau ne kartą ragino gyventojus, turinčius tokią galimybę, dirbti iš namų.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.MadeinVilnius.lt
Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

5 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist