Miestas

Vilnius jau švenčia: gimtadienio proga iškeltos vėliavos, atidaryta paroda

Vilnius kuria prasmingą tradiciją – per miesto gimtadienį prie Rotušės vilniečiai susirenka iškelti 3 sostinės vėliavas. Prie miesto Rotušės susirinko mokytojai ir mokslininkai, ugniagesiai ir policininkai, kunigai, medikai, moksleiviai. Tęsiant laiškų tradiciją, Vilniaus miesto vadovas kartu su jaunimu, įvairių profesijų vilniečiais, šiandien pasirašė laišką Vilniui, simboliniam miesto metraščiui.

Tris Vilniaus vėliavas prie Rotušės stebint gausiai miniai vilniečių, moksleivių  iškėlė miesto meras Remigijus Šimašius, Vilniaus licėjaus direktorius Saulius Jurkevičius, Lengvosios atletikos Europos čempionė Airinė Palšytė.

„Šiandien yra didi diena. Prieš 696 metus išmintingas valdovas Gediminas padiktavo vienuoliui laišką, kuriuo kvietė visus atvažiuoti į Vilnių ir kurti gerus dalykus. Tai yra diena, kai mes prisimename, jog ir pats Vilnius – kaip laiškas. Mes ir šiandien esame atviri ir kviečiame visus kurti, gyventi ir dirbti Vilniuje.  Džiaukimės, švęskime Vilnių!” – sveikino susirinkusius meras.

 

Kunigas Algirdas Toliatas išsakė daug palinkėjimų miestui ir jo žmonėms: „Vilnius visada buvo tolerancijos miestas, atvėręs savo rankas ir priėmęs visas tautybes, religijas. Ir tai yra turtas. Visi sugebėjo sugyventi kartu. Dieve, laimink šitą miestą, kad mes būtumėm visąlaik vieningi, kad Vilnius ir toliau priimtų skirtingų tautybių žmones, kad mes sugyventumėm priimti visus turistus šiltai ir svetingai juos pasitikti“, –  sakė kunigas.

Nuotr.: Sauliaus Žiūros

Vilniečius aikštėje pasiekė originalus sveikinimas miestui – po vėliavų pakėlimo ceremonijos suskambo šv. Jonų varpinės varpai. Vėliau gimtadienio šventė persikėlė į Vilniaus paveikslų galeriją, kur pirmąkart Lietuvoje parodytas seniausias žinomas Vilniaus atvaizdas. Tai ypatingas eksponatas, atkeliavęs iš Slovėnijos archyvo – XIV amžiaus „Mappa mundi“ („Pasaulio žemėlapis“) pergamento fragmentas, kuriame pavaizduotas Vilnius.  Galerijoje (Didžioji g. 4) vykstanti eksponato paroda įprasmina Vilniaus, kaip Lietuvos valstybės sostinės, svarbą pasaulio kontekste.

Nuotr.: Sauliaus Žiūros

Meras R. Šimašius dėkojo muziejininkams, galerijos atstovams bei jų kolegoms archyvarams Slovėnijoje už galimybę išvysti seniausią žinomą Vilniaus atvaizdą ir pakvietė pasidžiaugti kartu Vilniumi – laisvės ir pagarbos miestu.

 

Vilniaus gimtadienio renginiai tęsis ir šįvakar: 18 valandą mieste prasidės pirmasis šviesų festivalis, vėliau Rotušėje bus įteikti tradiciniai apdovanojimai garbingiausiems vilniečiams – šv. Kristoforo statulėlės.

Nuotr.: Sauliaus Žiūros
Nuotr.: Sauliaus Žiūros
Nuotr.: Sauliaus Žiūros
Nuotr.: Sauliaus Žiūros
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button