Miestas

Vilnius ieško dienos socialinės globos asmens namuose paslaugų teikėjų

Vilniaus miestas siekia gerinti socialinių paslaugų prieinamumą ir kreipiasi į nevyriausybines organizacijas bei paslaugų teikėjus, kurie gali prisidėti prie šio tikslo įgyvendinimo. Kaip nurodo savivaldybės atstovė, šioms paslaugoms teikti yra reikalinga licencija.

Dienos socialinės globos asmens namuose paslaugų teikėjų poreikis mieste auga kiekvieną dieną. Nors Vilniaus miesto savivaldybė šiuo metu dirba su trimis tokiais paslaugų teikėjais, jie nebegali užtikrinti išaugusio poreikio, todėl savivaldybė kreipiasi į šių paslaugų teikėjus.

Neįgaliesiems draugiškesnis Vilnius

„Viena iš Vilniaus miesto strateginių krypčių šiuo metu yra bendruomeninių paslaugų plėtra. Taip pat Vilnius siekia plėsti partnerių skaičių, paslaugų teikimą per nevyriausybines organizacijas. Dėl to savivaldybė šias organizacijas kviečia prisidėti prie socialinių paslaugų plėtros užtikrinimo ir siūlo padėti vilniečiams gyventi oriai – kad žmonės kuo ilgiau būtų namuose ir kad kuo vėliau arba mažiau jų patektų į institucijas“, – sako savivaldybės Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Nadežda Buinickienė.

 

Sutartį su savivaldybe pasirašiusios įstaigos turės įsipareigoti teikti paslaugų gavėjams saugias ir kokybiškas paslaugas, išvardytas Socialinių paslaugų kataloge. Apie teikiamas paslaugas plačiau papasakoja ir N.Buinickienė.

„Dienos socialinės globos paslaugos namuose yra teikiamos asmenims, kurie turi negalią ir kuriems yra nustatytas šių paslaugų poreikis. Tai yra kompleksinė specialistų pagalba, kurią teikia ir socialinis darbuotojas-padėjėjas, ir socialinis darbuotojas-sveikatos priežiūros specialistas“, – patikslina Vilniaus miesto savivaldybės darbuotoja.

Anot N.Buinickienės, į šią paslaugą įeina pagalba namuose, maitinimas, maisto atnešimas, higienos užtikrinimas, globojamo asmens apiprausimas, sveikatos priežiūros paslaugų, transporto organizavimas, konsultavimas, laisvalaikio, ugdymo organizavimas, psichologinė, psichoterapinė pagalba, darbo įgūdžių ugdymas ir kitos paslaugos, reikalingos asmeniui pagal jo savarankiškumo lygį, kurį nustato socialiniai darbuotojai.

 

„Pagrindinis reikalavimas šios paslaugos teikėjui – turėti Dienos socialinės globos asmens namuose paslaugų neįgaliems senyvo amžiaus ir suaugusiems asmenims licenciją, kurią išduoda Socialinių paslaugų priežiūros departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos“, – sako N.Buinickienė.

Vilniaus miesto savivaldybė paslaugų teikėjų prašo taip pat pateikti savo paslaugų kainas, kurios būtų apskaičiuotos pagal Vyriausybės nutarimą, įstatus ir kitus dokumentus. Sutartis bus pasirašoma gavus ir socialinių paslaugų gavėjo prašymą dėl paslaugų konkrečioje įmonėje.

Kreiptis: [email protected] arba Socialinių paslaugų skyrių, tel. Nr. +370 5 211 2653 arba +370 5 211 2357.

 

Medžiaga parengta pagal Vilniaus miesto savivaldybės užsakymą. Turinys apmokėtas.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button