Sostinės seniūnijos išdalins 4,5 tūkst. krūmų. Šiemet pasisodinti bus siūloma ir medžių – jų vilniečiams bus padovanota 1,3 tūkst., skelbiama Vilniaus miesto savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

„Nuo Žaliosios bangos pradžios gyventojams padovanojome apie 10 tūkst. krūmų ir medžių sodinukų. Pernai visus sodinukus gyventojai rezervavo per tris dienas, – pasakojo sodinukų dalinimo akciją pernai kuravusi „Vilniaus miesto parkų“ kraštovaizdžio architektė Dovilė Ivanauskienė. – Džiugu, kad gyventojai jaučiasi savo aplinkos šeimininkais ir mielai prisideda prie jos puoselėjimo.“

Dalijamasi, kad vilniečiams bus dalijami 11 rūšių krūmai (žvilgantysis kaulenis, sedula pilkoji, juodvaisė aronija, šeivamedis, juodugis, tarpinė forsitija, šviesioji hortenzija, paprastasis jazminas, paprastasis ligustras, pilkoji lanksva, paprastosios alyvos, paprastasis putinas) ir 5 rūšių medžiai (ąžuolas paprastasis, paprastoji pušis, liepa mažalapė, beržas karpotasis, paprastasis šermukšnis).

Krūmų ir medžių sodinukai bus dalinami balandžio 11–30 dienomis. Prie savo namų krūmų ar medžių norintys pasisodinti gyventojai ar bendruomenės turi kreiptis į savo seniūniją – iki balandžio 10 d. elektroniniu paštu pateikti laisvos formos prašymą. Jame turi būti nurodytas sodinukų kiekis ir rūšis iš pateikto sąrašo, pageidaujamos želdinti vietos nuotraukos ir taškeliais pažymėtos sodinimo vietos ant ortofoto bei 3–5 kaimynų sutikimas želdinti aplinką. Prašyme taip pat reikėtų keliais sakiniais argumentuoti, kodėl šioje vietoje gyventojai norėtų pasisodinti augalų.

Pranešama, kad, gavusios užklausą, seniūnijos patikrins, ar siūlomoje vietoje galima sodinti, ar teritorijoje nėra tam tikrų inžinerinių tinklų, bus įvertintos sklypų ribos, leistini atstumai nuo pastatų. Tai atlikus seniūnijos informuos gyventojus apie sodinukų atsiėmimo laiką bei vietą. Kartu su sodinukais gyventojai gaus ir kamienų apsaugas bei medinius kuoliukus.

Miesto apželdintojai atkreipia dėmesį, kad gyventojai turėtų pagalvoti, ar užaugę medžiai ir krūmai netrukdys kaimynams, inžinerinius tinklus prižiūrinčioms įmonėms ir miestą prižiūrinčiomis tarnyboms.

Po sodinimo vilniečiai seniūniją privalės informuoti apie tikslią krūmų ir medžių pasodinimo vietą, kad augalus būtų galima inventorizuoti ir įtraukti į želdynų žemėlapį, pagal kurį planuojami įvairūs aplinkos tvarkymo darbai. Pasodintus augalus gyventojai turėtų prižiūrėti, o esant kaitros bangoms ir palaistyti.

Savivaldybė primena ir kaip sodinti gautus sodinukus – svarbu iškasti dvigubai didesnę duobę nei sodinuko vazonėlis. Jei gruntas kietas ar nelaidus, duobę reikia padidinti. Kiti žingsniai: įmaišyti komposto, permaišyti su esamu gruntu, laikantis tręšimo instrukcijų įberti lėto poveikio trąšų. Iš vazonėlio išėmus augalą, reikia patikrinti šaknis: jei jos susivijusios, praardyti, kad galėtų plėstis į šonus. Augalą sodinti taip, kad jo kaklelis būtų sulig aplinkinės žemės lygiu. Mulčiuoti pomedį 50–100 cm spinduliu aplink augalą 3–5 cm storio mulčiaus sluoksniu – tada neaugs piktžolės ir geriau laikysis drėgmė. Pasodinus augalą, jį reikia gausiai palaistyti ir rūpintis, kol prigis. Uždėti kamienų apsaugą, iš vidinės pusės įkalti kuoliukus, kad jie kyšotų bent 70 cm virš žemės, sodinant medelius – pririšti. Sodinukų viršūnės nudažytos žalia spalva. Tai apsaugos mažus augalus nuo neapdairaus nušienavimo trimeriu ar žoliapjove.

Pernai savivaldybės dovanoti sodinukai sužaliavo prie daugiabučių namų Naujamiestyje, Baltupiuose, Santariškėse, Senamiestyje, Antakalnyje, Užupyje ir kituose rajonuose.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

36 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate naująją e. bilieto sistemą viešajame transporte?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.