Miestas

Vilniuje su šeimomis besikuriantiems baltarusiams planuojamos vaikų ugdymo vietos

Vakar Vilniaus miesto Taryba nusprendė 5 metams derybų būdu išnuomoti patalpas baltarusių vaikų darželiui. Pastaraisiais mėnesiais į sostinę atvyksta gyventi ir dirbti nemaža baltarusių bendruomenė. Čia ji kuria aukštos kvalifikacijos darbo vietas, skaičiuojama jau apie 1500. Savivaldybė ėmėsi žingsnių, kaip pasirūpinti kartu su darbuotojų šeimomis į sostinę persikėlusių mažamečių ugdymu. 

„Vilnius – paskutinis laisvės bastionas Europos rytuose. Kaip mums padėjo Vakarai, kai 50 metų gyvenome už geležinės uždangos, taip dabar mes turime pareigą padėti artimiausiems kaimynams, kuriems politinė situacija neleidžia turėti savo teisių, neleidžia realizuoti savo idėjų ir neleidžia sukurti tinkamos aplinkos savo atžaloms ugdyti. Mes padėsime – tai bus Vilniaus investicija į Europos demokratiją“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius

Dėl sudėtingos geopolitinės situacijos į Vilnių perkeliamos kelios dešimtys įmonių, čia atvyksta dirbti ir gyventi nemažai šeimų su ikimokyklinukais vaikais. Įkurti naujų vietų darželiuose – nemažas iššūkis, todėl  jau dabar planuojama kad pirmame etape pririeks apie 200 ikimokyklinio ugdymo vietų vaikams, bet vėliau skaičius gali augti ir iki 500.

 

Nuspręsta nuomoti apie 200 – 1500 kv. m ploto patalpas, nes tinkamo ugdymui nekilnojamojo turto, kuriame būtų galima iškart įkurti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigą, šiuo metu savivaldybė neturi. Kiek kainuos nuoma, paaiškės derybų metu, kurias planuojama organizuoti artimiausiu metu. Savivaldybė pasiruošusi apmokėti patalpų išlaikymo komunalinius mokesčius, patalpų ir žaidimo aikštelių įrengimą, baldų pirkimą.  

Sostinė teikia ir kitą pagalbą nuo represijų nukentėjusių baltarusių relokacijai bei integracijai palengvinti.

„Go Vilnius“ rūpinasi, kad jie vienoje vietoje rastų visą persikėlimui į Vilnių aktualią informaciją, todėl sukūrė specialų baltarusiams skirtą polapį Go Vilnius svetainėje rusų kalba, kuriame sudėjo atsakymus į visus svarbiausius klausimus – nuo vizų – iki darželių, ar gyvenamosios vietos paieškos.

 

Taip pat organizuojami nuotoliniai seminarai rusų kalba specialiai į Vilnių jau atvykusiems ar planuojantiems atvykti baltarusiams svarbiausiais integracijos klausimais. Jų dalyviai sužino visą įsikūrimui Vilniuje aktualią informaciją ir gali užduoti klausimų apie individualias situacijas. Artimiausias susitikimas vyks jau gruodžio 15 d. nuo 13 val.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
22 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Erika

Šimašiau, Lietuva nėra Europos rytuose, nebent tau pačiam taip patogiau, reikalavimai gerokai žemesni. Lietuva šiaurės Eurpos valstybė ir baltarusiai nėra mums nei artimi, nei mes linkę savo pinigus jų įsikūrimui

Vilnius

O kas gali garantuoti kas ten per specialistai atvaziuos ar vel bus tokie patys inzinieriai kaip is Sirijos ? O gal ten snipai ? Ir kodel tik 1500, kodel tik vieni privilegijuoti bekti nuo Lukasenkos kiti ne tai visa belarusia suleiskit cia.. Nera logikos..

Paskutinį kartą redaguota 1 metus (Vilnius)
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button