Vilniaus miesto taryba pritarė atminimo lentų, kuriose dar likę tekstai rusų kalba ar paminėta, pavyzdžiui, LTSR, nuėmimui. 13 lentų bus pakeistos tipinėmis atminimo lentomis ir grįš į savo vietas, o  3 iš jų nuspręsta nebekabinti. 

Vilniaus miesto Istorinės atminties komisijos iniciatyva,  buvo peržiūrėtos mieste esančios atminimo lentos. Rasta 16 atminimo lentų su sovietiniais reliktais. Daugiau informacijos apie šias lentas – „Vilniaus DNR“ portale.

„Nuosekliai peržiūrime viešojoje erdvėje esančius įvairius istorinės atminties įamžinimo simbolius,  paminklus, pavadinimus, atminimo lentas ir pan. Įvertiname, ką šie simboliai mums sako šiandieniame kontekste. Šiuo sprendimu atsisakome atminimo lentų, kurios yra rusų kalba, ir keičiame jas naujomis tipinėmis Vilniaus miesto atminimo lentomis.  Vilnius jau baigia nusikratyti kūjį ir pjautuvą menančios ideologijos įspaudų“, – teigia Vilniaus Istorinės atminties komisijos pirmininkė Kamilė Šeraitė-Gogelienė.

Savivaldybė atnaujins atminimo lentas Antanui Račiūnui (A. Mickevičiaus g. 33), Borisui Dauguviečiui (V. Mykolaičio-Putino g. 8), Juozui Lingiui (A. Vienuolio g. 14), Baliui Dvarionui (Vasario 16-osios g. 17), Valentinui Adamkevičiui (A. Vienuolio g. 14), Mykolui Bukšai (Vasario 16-osios g. 16), Juozui Rudzinskui (A. Goštauto g. 2/15), Jonui Švedui (Tilto g. 7), Juozui Karosui (Birutės g. 9A), Romualdui Juknevičiui (A. Vienuolio g. 14), Broniui Kelbauskui (A. Vienuolio g. 14), Steponui Juknai  (A. Vienuolio g. 14), Kiprui Petrauskui (Raseinių g. 14).

Sovietmečiu įrengtos atminimo lentos yra skirtos kultūros ir meno veikėjams, todėl buvo kreiptasi raštu į įvairias organizacijas, vienijančias menininkus – Lietuvos Respublikos kultūros ministeriją, Lietuvos muzikų sąjungą, Lietuvos rašytojų sąjungą, Lietuvos teatro sąjungą, Lietuvos muzikos ir teatro akademiją bei Lietuvos literatūros ir tautosakos institutą. Šios organizacijos teikė pasiūlymus dėl lentų nuėmimo ir pakeitimo naujomis bei rekomendavo tekstus atminimo lentoms.

Kelias atminimo lentas, įvertinus jose minimas asmenybes ir jų veiklą sovietmečiu, nuspręsta ne keisti, o visai nuimti: muzikos pedagogui Juozui Banaičiui (Beržyno g. 5), poetui prozininkui Teofiliui Tilvyčiui (Dominikonų g. 1), teatro aktoriui Vasilijui Ivanovičiui Kačialovui (Didžioji g.14). Nuimtas lentas patikėta saugoti UAB „Grinda“.  

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

21 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist