Miestas

Vilniuje kyla Žalioji banga – sodinami šimtai tūkstančių medžių, milijonai krūmų ir vijoklių

Vilniuje kyla Žalioji banga – sostinės savivaldybė ėmėsi ambicingo tikslo per 2 metus žaliomis ir jaukesnėmis paversti visas miesto gatves. Tam per šį laiką bus pasodinta daugiau nei 100 tūkst. medžių, 10 mln. krūmų Ir 300 tūkst. vijoklių. Į šį milžinišką darbą įsitraukti savivaldybė kviečia visus miestiečius, bendruomenes, įmones ir organizacijas.

„Miestiečiai didžiuojasi, o svečiai žarsto komplimentus žaliuojančiam Vilniui, tačiau daugelis gatvių kol kas dar nežaliuoja taip, kaip galėtų. Tik suvieniję savivaldybės ir vilniečių pastangas mūsų gatves galime paversti išties žaliomis. Kartu privalome leisti daugiau veikti pačiai gamtai. Norime, kad už lango ar gatvėje būtų žalia – sodinkime akacijas, liepas, vynvyčius, gebenes. Sodinkime, kas tikra ir natūraliai, puikiai auga Vilniuje, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Žaliojoje Vilniaus bangoje galima dalyvauti sodinant savarankiškai arba dovanoti medžius, kuriuos pasodins apželdinimo profesionalai. Taip pat vilniečiai kviečiami sodinti greta savo namų, darbo arba pasirinktose miesto vietose, tam Vilniaus savivaldybė teikia visokeriopą pagalbą ir specialistų konsultacijas.

 

Žaliosios Vilniaus bangos sodinukų arsenale – mieste lengvai prigyjantys, prisitaikę prie lietuviško klimato ir miesto sąlygų augalai: klevai, liepos, akacijos, pušys, lanksvos, alyvos, lanksvūnės, gebenės ir kiti vijokliai. Sprendimai, kaip ir ką sodinti, pasirenkami vadovaujantis esminiu principu – eleganciją ir jaukumą kuria paprastumas.

Vienas įdomiausių ir pirmųjų Žaliosios bangos projektų yra Konstitucijos prospekto pertvarkymas jo viduryje įrengiant žalią medžių juostą, bet išlaikant esamą eismo juostų skaičių. Intensyvūs ir gatvių žalumo tradicijas kuriantys apželdinimo darbai taip pat planuojami visose pagal naująjį gatvių standartą tiesiamose arba pertvarkomose gatvėse. Šis gatvių standartas bus pristatytas netrukus. Iš viso Vilniuje yra apie 2000 kilometrų gatvių.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
32 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
19 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Žydras dangus
Žydras dangus
26 dienas (-ų)

Šimašiau, aš myliu tave !!!

XooX
XooX
27 dienas (-ų)

Tai joo. Iš pradžių pristato garsiai visiems kaip čia daug padarys visko. Ateina ruduo (laikas daryt), ti jūs gyventojai padovanokit, pasodinkit… Gal tu nieko nebedaryk, žmogau, nes po tavo pinigų mėtymo atėjus tikram miesto vadovui reikės dar tiek pat išleisti, kad bent jau į pradinę būklę išdarkytas gatves grąžinti.
O esmė viso šito miesto “žalinimo” tai susitarimai su želdintojų ir teritorijų priežiūros įmonėmis. Nieko daugiau.

Algioks
Algioks
27 dienas (-ų)

Tai labai geras būdas išsivynioti nuo savaime pridygusių medziu ir krumu genejimo.pvz neries krantine…nereikia priziureti kaip patogu…tegu miestas dar labiau i kaima tampa panasus kad nesimatytu architekturos visi skesim lapuose rudeni…ir klausysim po balkonais bedarbiu dyzeliniu lapu puteju muzikos…zuokas norejo didmiescio darykime atvirksciai

Algioks
Algioks
27 dienas (-ų)

Puiku ….nuostabuuu…vaiku darželis, galima bus ne karta per savaite o kas diena lapus griebti

Red Wing
Red Wing
27 dienas (-ų)

Savi žmonės architekturiniuose projektuose, šviesoforų montavime, dabar ir medelių sodinimuose… Gaila jog nėra savų kas pastatytų stadioną ar nutiestu Siaurine gatve…

XooX
XooX
27 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Red Wing

Būtent. Kada kas ištrauks į viešumą visas tas UAB’ų patarėjas per dvi vietas sėdinčias… Matyt gerai byra visiem.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button