Miestas

Karantino priežiūrai į dangų pakelti dronai

Savivaldybė pasitelkė dronus karantino tvarkos mieste palaikymui ir gyventojų informavimui. Kiekvieną dieną, nuo 9 iki 18 val., danguje patruliuoja 7 savanorių dronai, jų skaičius netrukus išaugs. Dronai padės stebėti vietas, kur gali būriuotis žmonės, jiems bus siunčiama garsinė informacija arba į tokias vietas operatyviai atvyks viešosios tvarkos pareigūnai.

Didžiausias dėmesys bus skiriamas parkams ir žaidimų aikštelėms, kur vis dar pasitaiko žmonių susibūrimų. Dronų filmuojamas vaizdas tiesiogiai transliuojamas į savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centrą, kuris koordinuoja, kur nusiųsti viešosios tvarkos patrulius arba į pagalbą pasikviesti policiją.

„Dronų pasitelkimas padės sutaupyti viešosios tvarkos ir policijos darbo laiko – žinosime vietas, kur jų reikia labiausiai. Vienas iš dronų ir pats skleidžia garsinę informaciją, kuri, tikimės, leis patiems vilniečiams priimti sąmoningus sprendimus”, – sakė Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus patarėja IT klausimais Eglė Radvilė.

 

Pasak jos, dar praėjusią vasarą buvo ištestuoti dronų skrydžių planai, komunikacija su jais skraidinančiais, ir tai dabar duoda greitesnį rezultatą.

„Planuojame numatyti ir daugiau funkcijų dronams: ne tik stebėjimo, bet testuosime ir skrajučių dalinimą bei maisto krovinių gabenimą. Šiuo metu sprendžiame dronų baterijų ir įkrovimo niuansus”, – teigė E. Radvilė.

Nuotr.: Sauliaus Žiūros
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
34 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
aleliuja
aleliuja
1 metus

Aš jums be dronų galiu pasakyti, akd niekas nesilaiko to karantino…žaidžiam atra savaitė, akd sprendžiame problemas. Ekonomiką nuvarysime į grabą. Nes daugai nesugeba priimti sprendimų iš esmės. Tik šypsosi savo debilo šypsena.

Apšales
Apšales
1 metus
Atsakinėti į  aleliuja

Tai ežerai, aplink Vilnių 50km ruožų visur pilna. Sėdėjom namie visa šeima 2 savaites išlindom I lauką nuvažiavom iki 50 km aplink Vilnių visas poilsiavietės ežerus pakrantės IR KĄ MANOT PILNA NER KUR MAŠINA PASTATYTI VISUR PILNA NU IR KĄ TEKO APSISUKT IR GRĮSTI ATGAL DAR SAKO KARANTINAS PER VISUS ŠITUOS POILSIAUTOJUS KRISIM KAIP UODAI AIŠKU TIK LAIKO REIKIA IKI DIDESNĖS BANGOS

NE KIEMUS ZIUREKYT SU DRONAIS NE TEN ZIURYT TIK SVAISTOT LAIKĄ!!!!!!

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button