AB Vilniaus šilumos tinklai atlieka paskutinius šilumos trasų paruošimo naujam šildymo sezonui darbus. Jų metu iš kai kurių vamzdynų išleidžiamas termofikacinis vanduo, todėl vilniečiai iki spalio ties pėsčiųjų tiltu į Vingio parką gali pamatyti neįprastą reginį – į Nerį tekantį sodriai žalią vandenį. Jis nei aplinkai, nei žmonėms nepavojingas ir tėra specialiais dažais nudažytas termofikacinis vanduo.   

Ruošiantis šildymo sezonui buvo atlikti hidrauliniai bandymai, šiuo metu vyksta paskutiniai defektų šalinimo darbai. Bendrovė didelį dėmesį skiria ne tik šilumos trasų priežiūrai, bet ir modernizacijai, todėl šiuo metu keičiami kompensatoriai, kurių dėka  sutrumpės karšto vandens atjungimo laikas klientams. Atliekant kompensantorių keitimo darbus klientams karšto vandens tiekimas nėra nutraukiamas, tačiau iš vamzdynų būtina išleisti žalios spalvos termofikacinį vandenį.  

Verta atkreipti dėmesį, kad minėtas termofikacinis vanduo išleidžiamas į nuotekų tinklus ar Neries upę, tačiau jokio pavojaus nei žmonėms, nei aplinkai nekelia. 

Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba leidžia naudoti vandenį žalia spalva nudažančią medžiagą – fluoresceiną. Tiesa, patys dažų milteliai yra oranžinės spalvos, bet įvykus reakcijai su vandeniu pažaliuoja. Patekę į tekantį vandenį gana greitai išsisklaido ir nedaro žalos gamtai. 

Bendrovė pilietiškus vilniečius ramina, jog tokios spalvos bijoti nereikia, nes tai nėra teršalai. Vis dėlto, jeigu pamačius į upę tekantį žalią vandenį kyla dvejonių, rekomenduojama paskambinti Klientų aptarnavimo centro telefonu 19118, konsultantai patikslins, ar toje vietoje bendrovė atlieka darbus.  

Šiuos dažus naudoja ne tik energetikai, bet ir pramogų organizatoriai. Minint Šv. Patriko dieną ties Užupio tiltu Vilnelės vanduo taip pat pažaliuoja šių dažų dėka. Tradicija miesto vandens telkinius dažyti žaliai egzistuoja ne vienoje pasaulio šalyje. 

Nekenksmingą medžiagą energetikai naudoja tikrinant vamzdynų, pastatų vidaus šildymo sistemų ir karšto vandens ruošimo įrenginių nesandarumus. 

Esant nesandariam karšto vandens šildytuvui, fluoresceino dažais nudažytas termofikacinis vanduo gali patekti ir į buitinius karšto vandens vartojimo prietaisus, geriamąjį vandenį. Toks termofikacinis dažytas vanduo nėra kenksmingas sveikatai, tačiau jo gerti nerekomenduojama. Pastebėjus, kad iš čiaupo bėga žalios spalvos vanduo, reikėtų nedelsiant kreiptis į namo administratorių.  

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

10 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist