Nuo ketvirtadienio Vilnius savo gyventojus ir miesto svečius stebins nauju, analogų Europoje neturinčiu virtualiu muziejumi, kuriame daugiasluoksnės kompiuterinės grafikos, lazerių ir projekcijų pagalba bus atkurta 700 metų sostinės istorija.

„Telia Vilniaus istorijos Nemuziejaus“ projekto įgyvendintojai – puikiai žinomi šalies televizijos prodiuseriai Edmundas Jakilaitis ir Laurynas Šeškus, virtualaus turo scenarijaus autorius – profesorius Alfredas Bumblauskas.

„Išsikėlėme tikslą, kad „Telia Nemuziejaus“ turas nebūtų tiesiog eilinis informacinis pranešimas. Norime, kad šis įspūdingas garso ir vaizdo seansas truputį pakeistų žmonių kvėpavimo ritmą ir kad žmonės išeitų sujaudinti šios kelionės, kuri žadina pačias įvairiausias emocijas, – kalba E. Jakilaitis. – Istorija neturi dūlėti už stiklo. Ji privalo būti arti žmonių – o šių turų metu ji bus taip arti, kad „Telia Nemuziejaus“ lankytojai tiesiogine to žodžio prasme patys atsidurs įvykių sūkuryje. Šiuolaikinės technologijos suteikia pernelyg daug kvapą gniaužiančių galimybių, kad jomis nepasinaudotume.“

„Technologijos Lietuvoje tampa neatsiejama ne tik pramogų, bet ir kultūros, švietimo, turizmo dalis. „Telia Nemuziejus“ – puikus to pavyzdys, kai pritaikydami technologijų inovacijas, skaitmeninio pasaulio galimybes naujai prikeliame Vilniaus istoriją ir miestiečiams bei jo svečiams leidžiame patirti dar nepatirtą, pamatyti miestą visai kitaip. Taip sukuriame naujų įspūdžių ir vertingos patirties. Tai yra mūsų visų ateitis – gigabito visuomenė, kur didelė interneto sparta ir itin glaudi technologijų sinergija atveria kur kas daugiau galimybių pasaulio pažinimui, mokymuisi ir tobulėjimui“, – sako Kęstutis Šliužas, „Telia“ vadovas.

Viename „Telia Nemuziejaus“ seanse, kuris truks penkiolika minučių, svečiai išgirs ir išvys net šešiolika kertinių istorijų, kurios nuo pat Gedimino sapno formavo šiandieninį Vilniaus veidą. Pasitelkę naujausias technologijas, istorikai ir dailininkai „Telia Nemuziejuje“ taip pat atkūrė Vilniaus miesto gaisrus, Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilės istoriją, barokinio miesto žydėjimą, Napoleono kariuomenės traukimąsi. Seanse neapeinamos ir skaudžios temos – Panerių tragedija, pokaris, KGB veikla.

Tiesa, vien šiuo unikaliu muzikos ir vaizdinių seansu „Telia Nemuziejus“ neapsiribos. „Kol lauks seanso pradžios, svečiai bus kviečiami išbandyti ir kitus unikalius pasiūlymus, tarkime, pakeliauti virtualios realybės kambaryje ar išmėginti kelionę skraidančiu kilimu“, – intriguoja E. Jakilaitis.

„Skraidančiu kilimu mes vadiname specialias grindis – ekraną, kuriame bus rodomi žemame aukštyje nufilmuoti Vilniaus vaizdai. Tokiu būdu fiziškai jauti, lyg skristum pakilęs virš Vilniaus, tiesiai virš žmonių galvų. Virtualios realybės akinių ekspozicija leis apsidairyti Neringoje, Trakuose, Nemuno apylinėse. Kūrybiškomis ir stilingomis dovanėlėmis prekiaus „Telia Nemuziejaus“ suvenyrų parduotuvėlė“, – vardija E. Jakilaitis.

Specialios ausinės leis vienu metu seanse dalyvauti grupei iki keturiasdešimties žmonių, be to, visi jie galės pasirinkti savo norimą kalbą. Iš viso seansai bus transliuojami aštuoniomis skirtingomis kalbomis.

Muziejaus adresas: Vokiečių g. 4.

Facebook paskyra čia.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuri Vilniaus ar Niujorko eglė jums gražesnė?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist