Užklupus vasaros karščiui, „Vilniaus vandenys“ Sostinės gyventojus kviečia atsigaivinti tyru vandeniu. Vasaros sezonui atidarytos Vilniaus viešosiose erdvėse bendrovės įrengtos geriamojo vandens gertuvės. Iš jų praeiviai gali prisipilti vandens į savo nešiojamas gertuves ar kitą atsineštą daugkartinę tarą, tiesiog vietoje atsigerti iš fontanėlio ar pagirdyti savo augintinius.

Pasak idėją Vilniaus mieste įrengti geriamojo vandens gertuves realizavusios bendrovės „Vilniaus vandenys“ atstovų, po praėjusios vasaros sezono sulaukus daug pozityvių gyventojų atsiliepimų dėl mieste patogiai prieinamo ir nemokamo geriamojo vandens, šią vasarą bendrovė nusprendė gertuvių projektą ne tik pratęsti, bet ir dar labiau išplėsti – prie jau veikiančių 9 geriamojo vandens gertuvių įrengti dar 7 naujas.

„Iš požeminių gręžinių tiekiamas Vilniaus vanduo yra švarus ir kokybiškas, jo kokybė nuolat tikrinama, todėl tokį vandenį gerti saugu ir sveika. Maža to, taip taupomos lėšos ir tausojama gamta, nes pirkti vandenį buteliuose, ypač plastikiniuose, Sostinės gyventojams nėra nei būtinas, nei atsakingas sprendimas. Todėl džiaugiamės atidarydami dar vieną gertuvių sezoną ir visus kviečiame atsigaivinti nemokamai“, – sako „Vilniaus vandenų“ generalinis direktorius Marius Švaikauskas.

Pasak Vilniaus miesto savivaldybės vicemero Valdo Benkunsko, Pasaulyje nedaug miestų, kuriuose yra galimybė gerti išties kokybišką požeminį vandenį tiesiai iš čiaupo.

„Labai vertiname „Vilniaus vandenų“ iniciatyvą sostinėje ir toliau vystyti geriamojo vandens gertuvių tinklą. Tyro vandens tiekimas įgalins miesto gyventojus ne tik atsigaivinti karštomis vasaros dienomis, bet ir pagelbės mažinant plastiko vartojimą, naudojant savo turimas gertuves“, – akcentavo V. Benkunskas.

Atidaromos gertuvės patogiai išdėstytos gausiai lankomose Vilniaus vietose, net penkios iš jų – senamiestyje: dvi stovi šalia fontanų Rotušės aikštėje bei Vokiečių gatvėje, po vieną – Sereikiškių parke, Odminių gatvės skvere priešais Arkikatedrą ir Šv. Jonų, Dominikonų bei Universiteto gatvių sankirtoje. Dar viena gertuvė įrengta Konstitucijos prospekte, greta Lietuvos vaikų ir jaunimo centro. Tokios pat trys gertuvės įrengtos ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjų itin populiarioje susibūrimų vietoje – Vingio parke.

Šią vasarą „Vilniaus vandenys“ numato ir toliau plėsti geriamojo vandens gertuvių tinklą – jau suplanuota įrengti 7 naujas tokias gertuves, iš jų 2 – prie Baltojo tinklo bus atidaromos jau kitą pirmadienį.

Bendrovė taip pat nuomoja kilnojamas lauko gertuves, iš kurių galima atsigaivinti vandeniu ir masiniuose miesto ar privačiuose renginiuose. Ši paslauga klientams pristatyta tik nuo šių metų birželio ir tikimasi sulauks nemažo populiarumo.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

64 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate Vilniaus gatvėse įrengiamus greičio matuoklius?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist