Miestas

Vilniui siūlomas atskiras Sostinės įstatymas

Seimo socialdemokratų partijos frakcijos narė Rasa Budbergytė siūlo rengti ir svarstyti atskirą sostinės įstatymą, kuris Vilniui kaip istorinei Lietuvos sostinei suteiktų daugiau galimybių palaikyti ir gerinti vilniečiams taip svarbią miesto infrastruktūrą, miesto svečių lankomas reprezentacines vietas ir objektus.

„Sostinės įstatymas leistų gauti papildomų lėšų ir skirti jas viešos infrastruktūros palaikymui ir ja besinaudojančių žmonių patogumui. Tuo tarpu Vilnius tikrai yra labiausiai lankomas Lietuvoje turistų miestas, čia daugiausia valstybinių institucijų, diplomatinių ir tarptautinių įmonių atstovybių, be to, čia juk važiuoja žmonės iš įvairių regionų mokytis, gydytis, kitais reikalais – todėl teisinga būtų, kad sostinės įstatymas suteiktų papildomą galimybę Vilniui pasirūpinti tam reikalingais viešaisiais ištekliais. Tuomet ir turistams būtų ne gėda pasiūlyti naudotis viešuoju transportu, sutvarkytais šaligatviais ir visais kitais sostinę reprezentuojančiais dalykais“, – sako Seimo narė.

R. Budbergytė siūlo Seimui priimti rezoliuciją, kuria būtų kreipiamasi į Vyriausybę, kad būtų parengtas ir teikiamas atskiras Sostinės įstatymo projektas. Socialdemokratų frakcijos nariai ir partijos pirmininkas Gintautas Paluckas palaiko Sostinės įstatymo idėją.

 

„Sostinės įstatymu puoselėjama ne vienos valstybės sostinė, pagaliau ir jų gyventojai gali tik džiaugtis, kad dėl atvykstančių turistų ir gyventojų patiria ne nuostolius ar nepatogumus, o geriau tvarkomą infrastruktūrą“, – sako Lietuvos socialdemokratų pirmininkas, Vilniaus miesto vicemeras G. Paluckas.

Šiuo metu Vilniaus miesto situacija išskirtinė tuo, kad surinkdama šalyje didžiąją dalį Gyventojų pajamų mokesčio, sostinės savivaldybė daugiau kaip 50 procentų grąžina jo į biudžetą taip dalindamasi ištekliais su kitomis savivaldybėmis, surenkančiomis kur kas mažiau pajamų.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Klaipeda
Klaipeda
3 metus

Neptadekite cia trinti,vilnius daugiausei srenka I bidzeta pinigu.klaipeda daugiausei susimoka ir gauna maziausei.jai atjunktumet klaipedos krasta nuo lietuvos,salis bankrutuotu.tai nereikia cia vargsais apsimesti.maziau investiciju kiskite I visokias nesamones.dar vienas planas kaip praplauti pinigu.taupikit!!!

Vilnius
Vilnius
3 metus
Atsakinėti į  Klaipeda

Sorry, bet labai netiksli jusu informacija apie salies ekonomika ir regionus. Galiu siek tiek pataisyti: Vilniaus regionas sukuria daugiau ne 40% salies BVP, vienam gyventojuj cia tenkantis BVP yra 1.5 karto didesnis nei salies vidurkis, o gyventoju skaicius didesnis nei Kaipedoje, Kaune ir Siauliuose kartu sudejus. Vilniuje dirba apie 700k. zmoniu.
Klaipeda: yra vienintelis uostamiestis, taciau sukuria ~11% BVP. Taigi matematika paprasta 40>11, taciau Vilniui tenka tik 48% cia surenkamo GPM o kita dali grazinama i biudzeta kitiem miestam tarp ju ir Kaunui, Siauliams ir daugybei miesteliu.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button