Miestas

Vilnių tvarkančioms bendrovėms – griežtas perspėjimas dėl nevalytų šaligatvių

Kaip praėjusiais metais, taip ir šią žiemą Vilniaus savivaldybė skiria daugiau dėmesio miesto šaligatvių valymo kokybei: patikrinusi, kaip miestą tvarkančios bendrovės pasnigus nušlavė šaligatvius, nustatė daugiau kaip 850 pažeidimų, tai yra pusšimčiu daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Iškritus pirmajam sniegui, buvo likę nenuvalyta daugiau kaip 30 proc. kiemų teritorijų. Per lapkričio mėnesį už netinkamai atliktą darbą dviem miestą tvarkančioms bendrovėms – „Mano aplinka” ir „Stebulė“ vien už lapkričio mėnesio netinkamai atliktus darbus nebus sumokėta daugiau kaip 80 tūkst. eurų, surašyti 47 patikrinimo aktai.

„Matome, kad dalis miestą prižiūrinčių bendrovių ne visada laiku atlieka darbus. Už nekokybiškai atliktą darbą Vilniaus miesto savivaldybė miestą prižiūrinčioms bendrovėms nemokės. Pernai nesumokėjome daugiau kaip 151 tūkst. eurų. Esame dėkingi visiems vilniečiams už operatyviai suteiktą informaciją. Tai leido pagerinti situaciją, palyginti su pernai metais, tačiau daug kur padėtis vis dar yra nepatenkinama. Šaligatviai turi būti valomi iškart vos nustojus snigti“, – sakė Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičus.

Sostinės savivaldybė norėdama, kad  žiemos laikotarpiu miesto gyvenimas nesustotų, o laiku, operatyviai ir kokybiškai būtų nuvalyti ir pabarstyti šaligatviai jau pernai nustatė labai aiškius ir skaidrius kriterijus – kada, kur, kas ir kaip turi barstyti ir nuvalyti gatves, šaligatvius, gyvenamųjų namų kiemus, skverus ir laiptus, kurie jų nuvalomi pirmiausiai ir kodėl.

 

Miesto tvarkytojai užsnigus pirmiausiai valo visuomeninio transporto stotelių šaligatvius, laiptus, šaligatvius prie gatvių ir reprezentacines Vilniaus miesto gatves bei šaligatvius, o vėliau gyvenamųjų namų  kiemus. Prie gatvių esantys šaligatviai turi būti valomi 11 kartų, kiemų šaligatviai – 9 kartus, o automobilių aikštelės kiemuose – 4 kartus per mėnesį.

Rangovai miesto šaligatvius valo į pagalbą pasitelkiant 28 traktorius su verstuvais ir šluotomis bei 25  mažosios mechanizacijos priemones – motošluotas. Miestą tvarkančios bendrovės prižiūri apie 4 milijonus kvadratinių metrų šaligatvių ir takų. Bendrovėse dirba  daugiau kaip 700 darbuotojų tvarkančių miestą.

Vilniaus miesto savivaldybė ragina gyventojus pranešti apie nenuvalytą šaligatvį seniūnijai arba Vilniaus savivaldybės Statybos poskyrio vedėjai Danguolei Pakalniškytei tel. (8 5) 211 2118.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button