Miestas

Vilnių pasieks pusė milijono veido kaukių, dideli kiekiai kitų medicinos priemonių

Šią savaitę į Vilnių atkeliaus didelė dalis sostinės sveikatos priežiūros įstaigoms užsakytų medicinos priemonių. Laukiama pusės milijono vienkartinių veido kaukių, 150 000 vienkartinių kepuraičių, 130 800 respiratorių FFP2, 35 000 respiratorių FFP3 ir beveik visas kiekis užsakytų reagentų-greitųjų testų – 63 100. Artimiausiomis dienomis sostinę pasieksiančių medicinos priemonių vertė – 1,3 milijonai eurų.

Praėjusią savaitę Vilnių pasiekė 3 plaučių ventiliavimo aparatai, 600 500 vienkartinių veido kaukių, 121 350 nesterilių pirštinių, 150 000 respiratorių FFP2, 32 600 veido skydų, 38 000 vienkartinių kepuraičių, 10 417 vienkartinių kombinezonų, 8 200 vienkartinių medicininių chalatų ir 1000 litrų dezinfekcinio skysčio. Iki šiol užsakyta ir sostinę pasiekė medicinos priemonių už 2,5 milijonus eurų.

„Šiame etape svarbu užtikrinti, kad ligoninės ir kitos svarbios sostinės įstaigos būtų parengtos kovai su virusu. Tuo rūpinamės nuo krizės pradžios ir tai jau duoda teigiamų rezultatų, tačiau suprasdami, kad su virusu kovoti teks dar ilgai, tęsiame reikalingų priemonių pirkimus“, – sakė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

 

Vilniaus miesto savivaldybę pasiekiančios prekės sandėliuose neužsibūna. Jos skirstomos ir išvežiojamos sostinėje veikiančioms įstaigoms. Apsaugos ir kitomis priemonėmis savivaldybė aprūpina ne tik mieste veikiančias ligonines, poliklinikas, mobiliuosius testavimo punktus, karščiavimo klinikas, bet ir tokias įstaigas kaip sostinėje veikiantys vaikų dienos ir globos centrai bei kitos įstaigos, globojančios pažeidžiamas visuomenės grupes – pagyvenusius, benamius, sergančiuosius.Priemonėms Vilniaus medikams jau surinkta 870 000 eurų paramos iš daugiau nei septynių dešimčių asmenų, įmonių ir organizacijų. Išsamus jų sąrašas pateikiamas svetainėje karantinas.lt/padek-medikams. Čia galima taip pat rasti informaciją, kaip prie pagalbos gali prisidėti nauji rėmėjai. Parama vis dar reikalinga.

Sostinės savivaldybei gausiai aukoja ir įmonės

Priemonėms Vilniaus medikams jau surinkta 870 000 eurų paramos iš daugiau nei septynių dešimčių asmenų, įmonių ir organizacijų. Tarp paramą įvairiomis priemonėmis yra tokios įmonės kaip “HCL Technologies Lithuania”, “KPMG Baltics”, “Danske” ir daugelis kitų. Išsamus jų sąrašas pateikiamas svetainėje karantinas.lt/padek-medikams.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
10 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button