MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
misionieriu sodas
Miestas

Vilniečiams bus pristatytas Misionierių sodo atnaujinimo projektas

Vilniaus miesto savivaldybė kviečia vilniečius į viešą Misionierių sodo atnaujinimo projekto pristatymą.

Renginio metu sužinosite, kaip jau greitai pasikeis vilniečių pamiltas Misionierių sodas: kas naujo atsiras sode, kaip pavyks išsaugoti šios viešosios erdvės savitumą. Projektą pristatys jo autoriai.

Pristatymas vyks sausio 28 d., 17.30 val., VŠĮ „Vilniaus Senamiesčio atnaujinimo agentūroje“, Stiklių g. 4, 1 aukšto salėje.

Misionierių sodas taps pertvarkomo sostinės rajono traukos centru

2017 metais Vidaus reikalų ministerija skyrė finansavimą projektui, kurį įgyvendinus savo identitetą atgaus ir aiškią paskirtį įgys dabar sunykusi viešoji Vilniaus erdvė – Misionierių sodai. Tikimasi, kad šis istorinis, sostinės senamiestyje įsikūręs buvusio misionierių vienuolyno sodas taps pertvarkomo sostinės rajono traukos centru, tenkinančiu gyventojų ir verslo poreikius.

Įspūdingas reljefas, atsiverianti senamiesčio panorama, tvenkiniai, puikus susisiekimas – šis urbanistinis Vilniaus potencialas šiuo metu yra visiškai neišnaudotas. Tai riboja rekreacijos galimybes ir verslo iniciatyvas tiek pačioje sodų teritorijoje, tiek visame pertvarkomame Paupio-Paplaujos rajone.

Įgyvendinant Vilniaus miesto savivaldybės administracijos inicijuotą projektą „Misionierių sodų atkūrimas“, bus atkurta sodų sistema, restauruoti želdiniai, istorinis reljefas su autentišku kraštovaizdžiu, atsiras edukacinės, kultūrinės erdvės.

Numatomi šie Misionierių sodų infrastruktūros atnaujinimo darbai: reljefo ir želdinių formavimas, edukacinio ir vaismedžių sodų, vaikų žaidimo ir aktyvaus laisvalaikio aikštelių įrengimas. Taip pat bus įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai, ūkinis kiemas, aikštelės, tilteliai ir terasos. Sodų teritorijoje bus įrengtas apšvietimas ir lietaus nuotekų tinklai, atsiras lėlių kioskas, tualetas ir paviljonas, mažosios architektūros elementų, bus įrengta vietų sezoninėms lauko kavinėms su galimybe prisijungti prie inžinierinių tinklų. Bus pertvarkomos ir teritorijoje esančios Maironio ir Aukštaičių gatvės.

Atkurti sodai taps pertvarkomo Paupio-Paplaujos rajono traukos centru, didinančiu viso rajono patrauklumą investicijoms, verslo ir naujų darbo vietų kūrimui, gyventojų pasitenkinimą gyvenamąja aplinka. Numatoma, kad gyvenamosios aplinkos patrauklumo augimas pasireikš ir gyventojų skaičiaus šioje miesto dalyje augimu. Gyventojams renkantis gyvenamąją vietą centrinėje miesto dalyje, o ne periferinėje zonoje, bus efektyviau naudojama esama miesto infrastruktūra, mažės automobilizacijos augimo sukeliamas neigiamas poveikis aplinkai.

Šio projekto įgyvendinimui skirta bemaž 3,5 mln. eurų, iš kurių bemaž 3,2 mln. eurų – Europos Sąjungos (ES) fondų lėšos.

Misionierių sodų atsiradimo istorija čia.

8
PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
7 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
daliusAlbinasAlbinasAgneGGGGGG Recent comment authors
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
naujausius seniausius labiausi vertinti
Pranešti apie
Albinas
Skaitytojas
Albinas

…ir nebeliks vietos kilti oro balionams miesto centre, nors toks projektas (pirmojo pasaulyje oro balionų oro uosto) buvo pateiktas ir netgi labai džiaugsmingai priimtas.

Albinas
Skaitytojas
Albinas

…ir nebeliks vietos kilti oro balionams

Agne
Skaitytojas
Agne

Mažiau bambėkite, džiaukites nauja vieša vieta.

dalius
Skaitytojas
dalius

Ten ir dabar yra visishkai viesha vieta, tik kol kas dar nenusiaubta

GGGGGG
Skaitytojas
GGGGGG

gatve trukdo

Tomas
Skaitytojas
Tomas

O Jus matote kad cia kita vieta? Kitoje gatves puseja, prie Paupio 😉

Panašūs pranešimai

„Grinda“ paviršinių nuotekų priežiūrai diegia inovacijas

Evaldas Činga

Išlaikyti žiemos egzaminą Vilniuje prireikė 11,5 tūkst. tonų druskos ir smėlio

Evaldas Činga

R. Šimašius: po atliekų vežimo reformos kainos nukrito 30 proc.

ELTA

Savivaldybė planuoja tvirtinti sostinės biudžetą

BNS

Visą vasarį – daugiabučių kiemų valymo akcija

Evaldas Činga

Atodrėkio metu formuojasi varvekliai – būkite atsargūs

Evaldas Činga

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika