Miestas

Vilniečiai kviečiami siūlyti idėjas miestui ir paskirstyti 64 tūkst. eurų

Vilnius sostinės gyventojams suteikia dar daugiau savivaldos galimybių: kiekvienas aktyvus vilnietis gali pasiūlyti idėją savo miestui, o projekto seniūnijų bendruomenė nuspręs, kurios jų verčiausios įgyvendinti per 2022-uosius metus.  Pilotinis projektas „Dalyvauk! Vilnius” startuoja rugsėjo 13-ąją 3 seniūnijose – Justiniškių, Rasų ir Verkių.

„Net neabejoju, kad stebint vienus ar kitus įgyvendinamus projektus mieste gyventojams yra toptelėjusi mintis – kam to reikia, jei būtų mano valia, daryčiau kitus darbus. Kiekvienas žmogus nori, kad jam svarbus klausimas būtų sprendžiamas čia ir dabar, o idėjos išgirstos. Norime, kad vilniečiai pajustų, jog kurti Vilnių gali visi, todėl kviečiame aktyviai dalyvauti projekte „Dalyvauk! Vilnius”, – kviečia Lina Koriznienė, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorė.

Iki šiol seniūnijų programos įgyvendinimui skiriamas miesto biudžeto lėšas planuoja seniūnai ir seniūnės, sudarydami metų planus. Neretai dalis bendruomenėms svarbių idėjų taip ir likdavo neįgyvendintos, o gyventojai nesijautė savo aplinkos šeimininkais. „Dalyvauk! Vilnius” leis sostinės gyventojams prisidėti prie savivaldybės biudžeto skirstymo, aplinkos gerinimo idėjų priėmimo, opiausių problemų sprendimų paieškos bei diskusijų.

 

Viskas veiks labai paprastai: kiekvienas savo aplinkai neabejingas sostinės gyventojas platformoje www.dalyvauk.vilnius.lt  nuo rugsėjo 13 iki spalio 17 d. gali registruoti idėją, kaip pagerinti savo bendruomenės gyvenamąją aplinką. Lapkričio 8–25 d. bus galima balsuoti už labiausiai patikusį ir reikalingiausią pasiūlymą.  Daugiausiai balsų surinkusius pasiūlymus per ateinančius metus įgyvendins Savivaldybė.

Kol kas tai pilotinis projektas, vyksiantis trijose seniūnijose – Justiniškių, Rasų ir Verkių. Ateityje jis galės tapti prototipu organizuojant viso Vilniaus miesto gyventojų dalyvaujamąjį biudžetą. Projektas finansuojamas Vilniaus miesto savivaldybės lėšomis (iš viso 64 000 Eur): Justiniškių seniūnijai – 18 000 Eur, Rasų – 16 000 Eur, Verkių – 30 000 Eur.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Sarcastic Bob
Sarcastic Bob
15 dienas (-ų)

Gal palikim tokias iniciatyvas seniūnijoms ir bendruomenėms, o savivaldybė pagaliau galėtų užsiimtų darbais? Nes jau nusibodo tie bobučių lygio želdinių ir šaligatvių tvarkymas. Eikit pagaliau Šiaurinė gatvė pradėkit ar viešuoju transportu užsiimkit. Kažkoks farsas.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button